Správy

Študenti z najlepších svetových univerzít môžu opäť získať Štipendium Martina Filka

Grantový program pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe Štipendium Martina Filka pokračuje aj v roku 2019. Výber sa uskutočňuje na 20 možných pozícií, ktoré ponúka sedem ministerstiev, ako aj Úrad vlády SR a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. 

O poskytnutie štipendia môžu žiadať občania SR, ktorí študujú na najlepších svetových vysokých školách alebo sú prijatí na toto štúdium, prípadne sa oň uchádzajú.

Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2018 alebo do 200. miesta v rebríčku RePEc (Research Papers in Economics).

Uprednostňuje sa podpora štúdia v oblastiach ekonómia, matematika, štatistika a verejná politika.

Štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Podporení žiadatelia sa zároveň zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe.

Žiadosti o poskytnutie štipendia je možné podávať do 25. apríla 2019.

Podrobnejšie informácie, vrátane vzoru žiadosti, sa nachádzajú na stránke MŠVVaŠ SR  TU

Kto bol Martin Filko

28. marca 2016 v noci rozbehli záchranné zložky akciu v teréne povodia Dunaja. Malo ísť o šéfa Inštitútu finančnej politiky (IFP) pri ministerstve financií Martina Filka, ktorý bol nezvestný od 28. marca 2016 podvečera. V blízkosti bratislavskej Micherovej zátoky ho mal strhnúť prúd po tom, čo sa prevrátil v dvojkanoe ešte s jedným mužom, ktorý sa zachránil. Ako prvá o tom informovala televízia Markíza. Kanoe sa malo prevrátiť v pondelok krátko pred 17.00 h v smere od bratislavského Prístavného mosta na Slovnaft. Jeho telo našla záchranná služba  13. apríla 2016 počas cvičenia na Dunaji pri obci Dobrohošť. Na prvé výročie Filkovej smrti Slovenská ekonomická spoločnosť oznámila vytvorenie Ceny Martina Filka za prínos k rozvoju ekonómie na Slovensku.


Môže vás zaujať:

Ďalší do zoznamu podpriemerných a priemerných, testovali piatakovKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *