PR články

Štýlové okuliare pre pánov do práce, na stretnutia, ale aj na voľný čas

Aj keď moderná medicína pokročila a namiesto okuliarov mnohí používajú kontaktné šošovky, dioptrické okuliare sú stále nutným doplnkom. Modrá žiara diód počítačových monitorov a mobilov s dlhodobou expozíciou je pre oči škodlivá. Lúče modrého svetla sú blízko ultrafialového rozsahu, majú krátku vlnovú dĺžku, takže majú vysokú energiu a rýchlo sa v oku rozptyľujú. To znižuje kontrast videnia a môže viesť k napätiu a suchu očí. Zaťažených očí, ktoré potrebujú oddych.

„Skúsený človek si šetrí zrak tak, že číta zásadne medzi riadkami.“

(Vladimír Javorský,  karikaturista)

Okrem odpočinku, vás môžu zachrániť pred komplikáciami aj správne dioptrie. Aby ste v nich ale vyzerali aj dobre, je tu krátky sprievodca módnych trendov v okuliarových rámoch.

Pánske okuliarové rámy

Módnym trendom nepodlieha len oblečenie. Vplývajú aj na doplnky ako sú okuliarové rámy. Tento rok máte na výber z viacerých tvarov. Môžete si vybrať pánske okuliarové rámy v obľúbenom retro štýle 60. tych a 70. tych rokov v oblých, no nie celkom okrúhlych tvaroch. Ak obľubujete intelektuálny výzor, siahnite po okuliaroch s hrubšími očnicami.

V práci za počítačom či na vedúcich pozíciách budete výborne vyzerať v okuliaroch so zaokrúhlenými hranami obdĺžnikového tvaru. Podlhovastý tvar okuliarov je trendom aj pre športový štýl obliekania. Pri tomto štýle môžete siahnuť aj po modeloch s výraznejšími rámami.

Hlavnými módnymi farbami pre pánske okuliarové rámy sú čierna, jantárová, hnedá, zlatá a strieborná. Pre oživenie vzhľadu môžete zvoliť kombináciu s červenou, modrou a samozrejme tiež bielou. Čo sa materiálu okuliarových rámov týka, v móde sú plastové aj kovové modely, či kombinácia oboch materiálov. Dôležitá je samozrejme kvalita.

Pánske dioptrické okuliare

Na každodenné nosenie sú vhodné okuliare s tenkými aj hrubšími rámami. Tie, ktoré vám padnú najlepšie, vyberajte podľa typu vašej tváre. Nesprávnym výberom môžete totiž pritiahnuť pozornosť na drobné nedostatky vášho vzhľadu.

Pre hranatý tvar tváre vyberajte oválne alebo okrúhle pánske dioptrické okuliare. Vhodný je užší a jemnejší rám. Ak máte okrúhlu tvár, vyberajte hranaté tvary okuliarov. Tie vašu tvár opticky predĺžia.

K oválnej tvári sa pánske dioptrické okuliare vyberajú najľahšie. Môžete si vybrať zo všetkých tvarov. Pri výbere bude dôležitý štýl celkového vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť. Posledným typom tváre je tvár v tvare srdca. Vyberajte modely s oválnym alebo okrúhlym tvarom skiel.

Ak si dáte na výbere záležať, ochrana zraku nebude len nutnosťou, ale spôsobom, ako zvýrazniť váš celkový outfit a štýl.

„Štýl je predsa spôsob, ako povedať, kto ste, bez toho, aby ste museli hovoriť.“

(Rachel Zoe)

Škola, to sú aj vši, infekcie, skolióza, plesne, deformované chodidlá, tupozrakosť…Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *