Sulíkovi sme odovzdali ruble. Platiť nimi môže v Moskve, ale len vo svojom mene

Dalito.sk/Iniciatíva Mier Ukrajine/foto: IMU
DALITO -

Iniciatíva Mier Ukrajine v rámci Špeciálnej vyhosťovacej operácie vyprevadila zo Slovenska  už viacerých ruských špiónov a je pripravená odviezť aj členov ruskej piatej kolóny. To, že sa k nej svojími výrokmi priblížil aj minister slovenskej vlády je pre nás veľkým sklamaním. Cynický pragmatizmus v ochote Richarda Sulíka platiť za ruský plyn a ropu v rubľoch je podľa nás nebezpečný, krátkozraký a zohľadňuje len lokálne hľadisko. Od ministra hospodárstva očakávame rovnakú odvahu akú preukazujú viacerí lídri v Európe. Sulík na stretnutí s našou iniciatívou odmietol aj argument, že narúša európsku jednotu v spoločnom postupe voči Putinovi, ktorého armáda niekoľko stoviek kilometrov od našich východných hraníc vyvražďuje civilné obyvateľstvo.

Za Sulíkom sme dnes prišli na traktore ukrajinských hrdinov pred rokovaním koaličnej rady pred Úrad vlády SR: “Ak by Richard Sulík patril k piatej kolóne, nevyjadroval  by sa inak. Na traktore ukrajinských hrdinov máme dosť miesta aj pre ministra hospodárstva SR. Na cestu sme mu priniesli ruble. Môže nimi platiť v Moskve, ale len sám za seba, nie v mene Slovenska,” povedal Marián Kulich z iniciatívy MIER UKRAJINE.

Sulíka sme sa pred bránami úradu vlády SR nedočkali. Ruble sme mu však napokon odovzdali v neďalekej kaviarni, kam za nami dorazil a strávil s nami asi 15 minút pri rozhovore. Povedal nám, že ho mrzí ak sa niekoho svojimi výrokmi dotkol. Platbu rubľami za ruský plyn a ropu však obhajoval naďalej tým, že ako minister hospodárstva SR nezlikviduje predsa slovenský priemysel.

“Oceňujeme ochotu Richarda Sulíka stretnúť sa s nami a diskutovať. Je nám však ľúto, že pán Sulík zatiaľ nenašiel odvahu prekročiť tieň lokálneho hospodára, ktorý sa stará len o svoj vlastný prah. Putina takýto servilný postoj jednotlivých predstaviteľov EÚ môže len posilniť. Sulík si neuvedomuje, že svojimi výrokmi narúša jednotu civilizovaneho sveta v postupe voči ruskému agresorovi. Navyše tak koná v čase, kedy spojenci volajú po ešte tvrdších sankciách voči putinovskému režimu,“ dodal Marián Kulich.

Iniciatíva Mier Ukrajine vyzýva vládu SR, aby sa pridala k čo najprísnejším sankciám voči Rusku. Požiadavkou  iniciatívy MIER UKRAJINE je okamžité odstrihnutie sa od nákupu fosílnych palív z Ruskej federácie, ktorými Putin financuje vraždenie civilistov niekoľko stoviek kilometrov od Slovenska. To, že je to realistické riešenie dokazuje aj príklad Litvy, ktorá od apríla prestala odoberať ruský plyn ako prvá krajina v EÚ.

Link na VIDEO zo stretnutia s Richardom Sulíkom

(Ak vás táto správa zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)