Súťaže

SÚŤAŽ: Keď chceme slobodne a bezpečne lietať, musíme odložiť bariéry

Zuzana Almáši Koreňová je veľmi aktívna žena, ktorá sa okrem písaniu a poradenstvu venuje aj keramike. Jej dcéra je už dospelá a tak si povedala, že svoju energiu venuje do aktivít spojených s dospelými. Radosti s deťmi prenechala teda  tým, ktorí si ich neplnoletú prítomnosť ešte aktuálne užívajú. 

Jej veľkou vášňou je objavovať a vyvolávať v ľuďoch dobré pocity vďaka vedomej komunikácii, ktorú už od roku 2004 prepája s prednášaním, umeleckým tvorením aj individuálnym koučingom. Je certifikovaná koučka, NLP Master, transformačná rečníčka a lektorka a lásku našla aj v tvorbe bábik s pozitívnou energiou.

Spolupracovníčka DALITO sa dokonca odvážila aj na napísanie úplne prvej rozprávkovej knihy určenej prioritne pre dospelákov.

Obsahuje sedem pútavých príbehov inšpirovaných životom, prerozprávaných do rozprávky.

V rozprávkach nájdete paralely napríklad aj so svojím životom alebo životom známych,  či blízkych ľudí. Písané sú štýlom, ktorý vás možno zastaví, aby ste nad sebou porozmýšľali, možno aj nad svojím správaním. Malá útla kniha zároveň motivuje k pozitívnym zmenám. Presne ako jej autorka Zuzana.

Zuzana Almáši Koreňová/foto: Petra Rosič Harenčáková

Z odborného hľadiska sú v príbehoch zachované pozitívne transformačné princípy NLP (Neuro Lingvisticke Programovanie) . Je to systém silných komunikačných nástrojov  a práce s mysľou.

Ide o úplne prvú rozprávkovú knihu na Slovensku písanú týmto spôsobom. Za každým príbehom je voľný priestor pre sebauvedomenie si čitateľa – vaše vlastné zápisky. 😊

Autorka za recenziu ďakuje svojej priateľke a zároveň aj jej NLP medzinárodnej trénerke a koučke Ivetke Klimekovej, ktorá ju od prvej myšlienky podporovala a trpezlivo čítala jej riadky.

Použité ilustrácie sú fotografie autorských bábok, ktoré vyrábala samotná autorka špeciálne pre túto knihu a sú len po jednom kuse na celom svete.


Dalito.sk/ Knihy Zuzany Almáši Koreňovej : REMOVE BEFORE FLIGHT/foto: Dalito.sk

Tématicky sú bábky ladené ako piloti a názov knihy REMOVE BEFORE FLIGHT použila zámerne ako metaforu. Toto heslo sa používa v leteckej terminológii a označujú sa červené dlhé štítky, ktoré sú pripevnené na rôznych častiach lietadla. Tieto časti – kryty, poistky – chránia lietadlo, keď stojí na dráhe. Pred odletom ich treba naopak sňať – zložiť preč, lebo by bránili bezpečnému letu.

Podobne je to aj so životom. Keď chceme slobodne a bezpečne lietať, potrebujeme odložiť rôzne zábrany (strachy, krivdy, presvedčenia, …), ktoré by nás inak obmedzovali.

Autorka  jedinečnej rozprávkovej knihy pre dospelých a Daliťáčka Zuzana Almáši Koreňová vám pri čítaní želá skvelý štart a potom už len bezpečný let oproti vašim úžasným snom.

SÚŤAŽ:

Vyhlasujeme súťaž o knihu od Zuzany Almáši Koreňovej : REMOVE BEFORE FLIGHT.

Stačí ak na svojom FB budete verejne zdieľať tento status s najčítanejším článkom a stĺpčekom Dalito za mesiac august.

Podmienkou je , aby ste súťaž LAJKLI A ZDIEĽALI VEREJNE, nie iba svojim priateľom. Inak neuvidíme, kto tak urobil a nedostane sa do žrebovania.


Štyroch výhercov vyhlásime 13. 9. 2018 po 20,00 hod. 

Najčítanejší Stĺpček mesiaca august na www.dalito.sk. 

V Chorvátsku sa zdierať nenechám

Najčítanejší článok mesiaca august na www.dalito.sk. 

Adela Vinczeová: „Osobnosť je z človeka cítiť veľmi rýchlo.“

VÝHERCOM SRDEČNE BLAHOŽELÁME:

  1. Vierka Hriňáková
  2. Lenka Koprdová
  3. Zuzana Hriňáková
  4. Zenóbia Ch

Výhercom súťaže blahoželáme a prosíme o zaslanie ich poštového kontaktu do správy na FB alebo redakcia@dalito.sk najneskôr do piatku ráno 21. septembra 2018. V opačnom prípade ceny putujú do ďalších súťaží Dalito.


Môže vás zaujať:

Zuzana Almáši Koreňová: Keď hranice (ne)fungujúKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *