Stĺpčeky

Svet podľa Hríba. Zemana vraj zvolil „národ primitívov“

Nedávne české voľby sprevádzala priam masová mediálna hystéria a ich výsledky komentovali mnohí. Vo svojich vyjadreniach však najďalej zašiel Štefan Hríb ‒ člen hviezdneho slovenského novinárskeho neba, do ktorého sa bez ideologickej previerky nedostane len tak hocikto.

Už roky všetkými desiatimi bráni slobodu a demokraciu a svojou prácou prispieva k tomu, aby nám to všetkým slobodne a demokraticky aj myslelo. Zo svojej kancelárie, v ktorej hrdo visí vlajka Spojených štátov amerických, Hríb píše o „kríze českej demokratickej spoločnosti“, nakoľko o tak dôležitej veci, akou je voľba prezidenta, rozhodla „plebejskosť mimopražského Česka“.

Zeman vraj zvíťazil vďaka šíreniu lží a strachu, z výsledkov sa teší Moskva a Peking, a utečenci sú len „virtuálni“. Občania spáchali vlastizradu, český národ je ustráchaný, sebecký a PRIMITÍVNY (!). Ocitol sa na úplnom dne a mal by sa začať liečiť.


Nenaučili ma, ako sa dá podobný výlev okomentovať korektne, skúsim to teda inak. Ak by sa mal niekto začať liečiť, je to evidentne práve Štefan Hríb – hoci je faktom, že pýchu a do neba volajúcu aroganciu, s ktorou nálepkuje všetkých s iným názorom, nevylieči len tak hocičo.

Pohled ze Slovenska : České dno a cesta ven

Nazvať primitívnym národ, ktorý si v slobodných a demokratických voľbách SLOBODNE a DEMOKRATICKY zvolil jedného z kandidátov (nech si už o tom ktokoľvek myslí čokoľvek) hraničí s totálnym dnom, na ktoré až môže žurnalistika klesnúť. Aby sme však Štefanovi nekrivdili – v tomto „biznise“ totiž ani zďaleka nie je sám.

Taký Martin M. Šimečka z pozície akéhosi znalca psychológie národa zase bohorovne tvrdí, že o víťazstve Zemana, človeka Putina a Číny, rozhodol „český biely muž“, menej vzdelaní ľudia, ktorí sa boja globalizácie a majú strach zo zmien. Za Drahoša hlasovala globalizujúca sa SCHOPNEJŠIA (!) časť spoločnosti, za Zemana zase manuálne pracujúci ľudia s pocitom odstrčenosti, ktorí súboj s globalizáciou prehrávajú.

Čo sa dá k tomuto vlastne dodať. K neskutočnej hlúposti a arogancii novinárskych úderiek, ktoré v mene demokracie cielene a tvrdo bojujú za tú „správnu“ ideológiu, toho „správneho“ kandidáta a za všetkých ľudí s tým „správnym“ názorom. Volajú po slušnosti, sami však slušní nie sú. Prekáža im rozdelená spoločnosť, pričom ju sami pomáhajú vytvárať. Rozprávajú o slobode, no v skutočnosti si ju nevážia. Majú plné ústa demokracie, ale v realite ňou pohŕdajú. Každého, kto s nimi nesúhlasí, demokraticky onálepkujú, odsúdia a „obesia“. Mysliac si, že majú patent na život a na pravdu. Súdruhovia novinári – smutní hrdinovia dnešných čias.

Môže vás zaujať:


Šimečka oslavuje 60 rokov. Ocenili ho aj v USA Komentáre (5)
 1. Peter píše:

  Super komentár

 2. Jan píše:

  Trefa do černého.

 3. Filip píše:

  Presny opis bezcharakternej chrbtice. Hrib pomaly dobieha moresmi Havrana

  1. Matej Kokorín píše:

   1. Zeman zvíťazil NAPRIEK šíreniu lží a strachu. Drahošom.
   2. Ak je český národ ustráchaný, sebecký a PRIMITÍVNY (!), aký je potom slovenský národ, keď si zvolil vládnuť mafiu? Kde sú hrdí Slováci, ktorí sa postavili Hitlerovi???
   3. O víťazstve Zemana, človeka Putina a Číny, rozhodol „český biely muž“. A kto iný mal rozhodnúť? Veď Česká republika je krajina českého bieleho muža!

   Na okraj – globalizácia je podfuk, preto sa jej treba nielen báť, ale vyslovene brániť.

   Hríb je totálny pako.

 4. Poldo píše:

  Autorka má patent na všetko, no čo… veď aj expredseda má svoj názor…

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *