Česká republika

Svetová výstava Alfonsa Muchu opäť otvorená

Nechajte sa pri návšteve unikátnej výstavy „iMUCHA – slávna zbierka v pohybe“ vniesť do atmosféry secesie a dokonca v pohybe. Najslávnejšia zbierka plagátov a ďalších diel Alfonsa Muchy, ktorej základ položil svetový tenista číslo 1 Ivan Lendl, vás tentoraz obohatí o pohľady nanovo získané majstrovské kúsky a predovšetkým o zážitok z unikátneho, technologicky špičkového spracovaného digitálneho prevedenia.

Nechajte sa naladiť na výstavu aj vďaka Dalito. Nielen vďaka modelkám z Muchových plagátov, ktoré celému dielu vdýchli život, ale aj vďaka technológiám.

Výstava „iMUCHA – slávna zbierka v pohybe“/zdroj: BigMedia

Bezpochyby najmonumentálnejším dielom Alfonsa Muchu, ktoré obdivujú milióny ľudí po celom svete, je Slovanská epopeja. Dvadsať veľkoformátových plátien, do ktorých majster secesie vtesnal dejiny českých Slovanov a ostatných slovanských národov.  Pri pohľade na rozhýbané časti Slovanskej epopeje v jednom celku, Vďaka doladeniu dejovou hudbou, budete doslova vtiahnutí do kusu našej histórie.


Výstava „iMUCHA – slávna zbierka v pohybe“/zdroj: BigMedia

Alfons Maria Mucha bol český maliar, grafik a návrhár, najvýznamnejšia maliarska osobnosť európskej secesie a jedna z určujúcich osobností českého maliarstva. Secesia poprela a prekonala historizmus a eklekticizmus umeleckých slohov 19. storočia a položila základy pre rozvoj moderného umenia 20. storočia.

(Ak vás tento článok zaujal, jeho autorovi alebo redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *