Blogy

Svetoví slovenskí športovci, ktorých nepoznáme

Naši skvelí športovci robia pre dobré meno Slovenska naozaj veľké veci.

Mená ako Peťa Vlhová, Peťo Sagan, Marek Hamšík, Dominika Cibulková, … poznajú dnes ľudia nielen u nás doma, ale na celom svete. Vďaka nim sa o Slovensku hovorí v dobrom a hrdíme sa nimi aj my.

No poznáme aj tieto mená? Miško Štubňa, Gizka Billíková, Darinka Krihová, Vanda Kračúnová… ?


Ak ste o nich nikdy nepočuli, určite nie ste jediní.

Sú to mená našich zlatých medailistov zo Špeciálnych olympijských hier 2019 v Abú Zabí, pre intelektuálne (mentálne) postihnutých športovcov. V 24 športoch na nich teraz v marci súťaží okolo 7.500 aktérov z 200 krajín celého sveta. V takejto konkurencii dokážu títo naši mladí  uspieť, víťaziť, získavať medaily a to aj tie najcennejšie kovy, zlaté. Cyklistika, gymnastika, plávanie.

Napriek svojmu hendikepu a nepochybne aj a hlavne vďaka podpore a obetavosti svojich rodín, trénerov a množstva dobrovoľníkov, to dokázali. Robia nám česť a budujú dobré meno našej krajiny bez toho, že by sa o nich u nás doma vedelo.

foto: Špeciálne olympiády Slovensko

Keď si zadáte do vyhľadávača Špeciálne olympijské hry, tieto konkrétne sa vám objavia až na šiestom mieste vo vyhľadávaní a aj to len vďaka aspoň jedinému článku, ktorým sa o nich zmieňuje náš najčítanejší denník. A to ešte musíte presne vedieť, čo hľadáte. Inak nikde ani zmienka. Napriek skutočným a hodnotným úspechom, ktoré na nich naši reprezentanti dosiahli.

Podujatie má pritom už vyše 50 ročnú históriu a podporu skutočne zvučných mien z politiky aj športu. V súčasnosti sa koná každé dva roky, pričom sa striedajú letné a zimné hry.

Ďakujeme. Ďakujeme Miškovi, Gizke, Darinke, Vande a ďalším 38 športovcom, ďakujeme všetkým, ktorí ich všemožne (a väčšinou vo svojom voľnom čase a za svoje peniaze) podporujú.


Ďakujeme za to, že aj vďaka vám o našej krajine opäť vie vo svete viac a viac ľudí  a rozprávajú o vás / o Slovensku s obdivom.

Dali ste to. Ste úžasní!! A sme na vás hrdí!

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, upozornite nás na to na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

Anna zo Stropkova vyhrala Bejrútsky maratón so 47 800 bežcamiKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *