Tehotenstvo tajila. Zo strachu, že príde o prácu zvažovala aj interupciu

Dídžejka Jodie Westonová/foto: zdroj: FB JW
DALITO -

Z Londýnčanky Jodie Westonová sa za pár hodín stala reprezentantka matiek-freelanceriek. Mladá žena dokonca otehotnela bez toho, aby o tom čo i len tušila. Jodie, rovnako ako mnoho iných žien, musela náhle čeliť rozhodnutiu. Práca alebo dieťa. Voľbou ovplyvnila celú svoju budúcnosť.

Hoci na to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, pre Jodie Weston bola životospráva dlhé roky zásadným ukazovateľom jej životného štýlu. „Kalórie som si počítala denne, bola som na to maniak. Vedela som, čo jem, kedy jem… a potom som zrazu videla, že sa s mojím telom niečo deje. Hovorila som si, že ak to tak v živote má byť, asi to má dôvod,“ opisuje zvláštny začiatok roka.

Spočiatku pripisovala zmenu telesnej váhy hormónom, keďže už niekoľko rokov musí užívať lieky kvôli syndrómu polycystických vaječníkov. Posledné, na čo myslela, teda bolo, že by sa do jej kariérneho života mohla dostať nová osoba. Presnejšie jej vlastné dieťa. Keď sa napokon dozvedela, že čaká prvorodenca, kolegovia z branže ju začali od tehotenstva odrádzať. S tehotenským bruškom by vraj nemusela byť zaujímavá pre manažérov. V mladej žene sa tak budovala neistota a obavy z toho, či bude schopná zabezpečiť seba a dieťa, ak príde o prácu. Či by si mala začať hľadať nové zamestnanie, riešila len okrajovo. Napokon, riaditeľ jej nemohol dať výpoveď

K pracovnému stresu pribudlo materstvo 

Jodie totiž nepracuje v nijakej firme alebo spoločnosti, ktorá by jej striktne nastavila podmienky ohľadom budúceho materstva. Jej denným, či skôr nočným chlebíkom je vystupovanie na akciách a v kluboch v okolí Londýna. Kontrakty má uzavreté prevažne s eventovými agentúrami. Živí sa totiž ako nezávislá dídžejka. A predsa, presvedčenie o tom, že by ju skutočne mohli prestať volať na akcie a bookovať si jej vystúpenia, donútilo Jodie, aby tehotenstvo riskovala. „Nevidela som iné východisko, uvedomovala som si, že mám zodpovednosť uživiť sa, začala som preto postupne meniť šatník,“ obhajuje svoje rozhodnutie.

Po každom odohranom sete odchádzala domov, aby prekonala nevoľnosti a bolesti, ktoré so sebou tehotenstvo prinášalo. Obmedzila fotografie na sociálnych sieťach, vylúčila alkohol a robila čo mohla, aby jej tehotenstvo nebolo príliš nápadné. Akonáhle zbadala výraznejšie zmeny proporcií, začala experimentovať so šatníkom a vyberať si vhodné outfity, predovšetkým kvôli okoliu. „Zvykla som si nosiť dlhé šaty a podlhovasté kardigány, ktoré zakryli moje brucho,“ prezrádza. No s ďalšími trimestrami bola nútená robiť ďalšie obety.

Pokračovanie článku Tehotenstvo tajila. Zo strachu, že príde o prácu zvažovala aj interupciu [pracuj.sk]