Teraz možnosť získať až 1 500 € na ochranu značky v rámci grantu EUIPO

Dalito.sk/zdroj: Tím odborníkov Trama
PR -

Úrad Duševného Vlastníctva Európskej Únie (EUIPO) predstavil nový grantový program, ktorý umožňuje malým a stredne veľkým podnikom získať až 1 500 € na registráciu ochrannej známky. Tento článok Vás prevedie všetkými podrobnosťami tohto programu a ukáže ako Vám Trama vie pomôcť so získaním tohto grantu a následnou ochrannej značky.

Čo to je?

Jedinečná príležitosť pre malých podnikateľov na získanie finančnej podpory, ktorú uviedla EUIPO. Malé a stredne veľké firmy, ktoré spĺňajú základné kritéria tohto grantu tak majú možnosť získať príspevok až do výšky 1 500 €, ktorý môže byť použitý na:

 • Preplatenie 50% z úradných poplatkov pri registrácii ochrannej známky. Napríklad pri Európskej ochrannej známky táto zľava dosahuje výšku 425 € a jednotlivé firmy samozrejme môžu požiadať o viac ako jednu registráciu ochrannej známky. V prípade, že téme ochrannej známky ste sa zatiaľ vôbec nevenovali, vrelo Vám odporúčame prečítať si jeden z našich článkov – “ Prečo by ste si mali zaregistrovať ochrannú známku”.
 • Preplatenie 75% z ceny za služby poskytované národnými úradmi na ochranu duševného vlastníctva v podobe rešeršu a verifikácie registrovateľnosti značky. Vďaka dokonalej kombinácii automatizovanému AI riešeniu a skúsenému tímu právnikov, Trama poskytuje verifikáciu úplne zadarmo do 24 hodín a preto sa táto možnosť stáva úplne nepotrebnou.

Kto môže o grant požiadať?

Malé a stredne veľké firmy, ktoré:

 • Boli založené v členských krajinách Európskej Únie
 • Majú menej ako 250 zamestnancov
 • Ich ročný obrat je nižší ako 50 miliónov €

Prehľad procesu žiadosti o grant

zdroj: Tím Trama

Celý proces s tímom Trama začína Vaším prejavom záujmu o tento grant prostredníctvom emailu na hello@tramatm.com. Naši skúsení právnici sa s Vami obratom spoja a vysvetlia Vám aké údaje budeme potrebovať, aby za Vás žiadosť úspešne podali. Následne, po zaplatení sprostredkovateľského poplatku 50 €, túto žiadosť o grant podáme. Proces schvaľovania žiadostí môže trvať od 1 do 4 mesiacov, podľa toho kedy o grant požiadate (bližšie detaily k termínom sú uvedené v ďalších odsekoch). Zatiaľ čo budete čakať na schválenie príspevku z EUIPO, vrelo odporúčame, aby ste si nechali verifikovať Vašu značku a tak sme spoločne dosiahli následnú úspešnú registráciu ochrannej známky. Po tom ako žiadosť o EUIPO grant bude úspešne schválená, podáme za Vás žiadosť o registráciu ochrannej známky. Faktúru za túto službu bude potrebné zaslať spať Úradu Duševného Vlastníctva Európskej Únie, ktorý vám vzápätí vyplatí žiadaný príspevok.

Termíny

Na účely tohto grantového programu bola vyčlenená suma 20 miliónov Euro. Tento grant je však štrukturovaný do 5 fáz, prehľad ktorých nájdete v nasledovnej tabuľke.

zdroj: Tím Trama

Riziká?

 Iba jedno, ale celkom výrazné. Žiadosťou o grant prostredníctvom EUIPO programu sa predlžuje doba, počas ktorej Vaša značka zostáva bez patričnej ochrany. Termíny na podávanie žiadostí sú uvedené v tabuľke hore a táto čakacia doba môže trvať od 1 do 4 mesiacov v závislosti od toho kedy žiadosť podáte. Každým dňom je registrovaných vyše 30 000 nových ochranných známok a tak riskujete, že do doby kým obdržíte schválenie grantu od EUIPO, tak Vaša vybraná značka už bude registrovaná niekým iným.

Ušetrite peniaze aj námahu, a požiadajte o grant s tímom Trama!

zdroj. Tím Trama

Tím Trama je pripravený pomôcť Vám s celým procesom. Pokiaľ máte záujem o využitie tohto grantového programu, tak nás prosím kontaktujte na hello@tramatm.com a naši skúsení právnici Vás prevedú celým procesom.

Žiadosťou o tento grant ako aj následnou registráciou ochrannej známky prostredníctvom tímu Trama získate:

 • Špecializovanú podporu počas celého procesu, ktorý výrazne zvýši šancu na úspech pri žiadosti o grant
 • Jednoduchý, rýchly a bezstarostný proces vybavenia žiadosti
 • Podporu od nášho tímu skúsených právnikov, ktorí Vám radi pomôžu vybrať najvhodnejšiu značku na účely registrácie
 • Bezplatnú verifikáciu registrovateľnosti Vašej značky
 • Garanciu úspešnej registrácie ochrannej známky
 • Pokryjeme všetky Vaše potreby a tak zaistíme expertnú ochranu pre Vašu značku

Mám záujem! Aký je ďalší krok?

Kontaktuje nás prosím emailom na hello@tramatm.com a náš zástupca Vás budem obratom informovať o ďalších podrobnostiach tohto procesu.