Tesco od nového roka neumožní predaj živých kaprov

foto: Tesco
PR -

Tescu záleží na podmienkach, v akých sú zvieratá chované, prepravované a spracovávané, a preto prichádza s novým záväzkom – od budúceho roka neumožní predaj živých kaprov pred svojimi predajňami. Už v tomto roku výrazne sprísňuje podmienky predaja živých rýb tretími stranami.

Tesco dlhodobo zohráva dôležitú úlohu pri podpore zdravých oceánov a populácie rýb. Už v minulosti sa reťazec zaviazal, že do roku 2030 bude všetky voľne žijúce ryby získavať udržateľným spôsobom a spolu s jeho dodávateľmi sa podieľať na projektoch na zlepšenie rybolovu. Teraz rozširuje svoje záväzky aj na kapry.

„V Tescu si uvedomujeme našu zodpovednosť pri ochrane životného prostredia a zaisťovaní dobrých životných podmienok zvierat, preto v našom sortimente neponúkame živé ryby a od nového roka ich neumožníme predávať pred našimi obchodmi ani iným predajcom, hovorí Mária Zerzanová, PR manažérka Tesca na Slovensku.

Reťazec už v tomto roku upravil podmienky predaja živých rýb s cieľom zabezpečiť humánnejšie zaobchádzanie so zvieratami. Po tom, čo si zákazník vyberie kapra, odborník ho na mieste usmrtí.

„Kapor je na Slovensku najvyhľadávanejšia sviatočná ryba a ich vianočný predaj patrí u nás k dlhoročnej tradícii niekoľkých desaťročí, na ktorú sú naši zákazníci zvyknutí. Našou snahou je však zabezpečiť humánnejší prístup, a preto tretím stranám umožníme predaj živých kaprov len pod podmienkou následného odborného spracovania kapra na mieste predaja profesionálmi,“ doplnila  M. Zerzanová.

Zákazníci si budú môcť aj tento rok kúpiť chladené a mrazené podkovičky kaprov aj v oddelení rýb Tesca. V ponuke tiež nájdu obľúbeného lososa, filety tresky, steak z tuniaka, pstruha, zubáča či šťuku.