TESCO získalo prestížne ocenenie Obchodník roka 2021 – Udržateľný obchodník

Dalito.sk/Ocenenie Mastercard Obchodník roka 2021 v kategórii Inovácia roka – Udržateľný obchodník prevzal generálny riaditeľ Tescona Slovensku Martin Kuruc/foto: Tesco
PR -

Spoločnosť Tesco na Slovensku získala prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka 2021 v kategórii Inovácia roka – Udržateľný obchodník. Ocenenie na slávnostnom galavečere prevzal generálny riaditeľ spoločnosti Tesco Martin Kuruc.

,,Sme hrdí na to, že odborníci ocenili práve našu prácu a inovatívne prístupy v znižovaní plytvania potravinami. Aktuálne darujeme nepredané potraviny zo všetkých našich obchodov, potravinový odpad sme znížili o 69 %, na darovanie nepredaných potravín využívame efektívnu aplikáciu Food cloud a na spoločnom cieli pracujeme aj s našimi dodávateľmi,“ reagoval na ocenenie Martin Kuruc.

Mastercard Obchodník roka je prestížne ocenenie najlepších obchodníkov v jednotlivých kategóriách maloobchodu. V tomto roku sa uskutočnil už deviaty ročník, ktorý ocenil aj najlepší projekt v špeciálnej kategórii Inovácia roka – udržateľný obchodník. Výber víťaza bol trojkolový, pričom išlo o kombináciu expertného názoru a hlasovania profesionálov z oblasti obchodu.

V prvom kole podávali individuálne nominácie členovia tímu expertov. Na základe hlasovania členov expertného tímu boli vybrané tri nominácie s najvyšším počtom hlasov. Kandidáti boli vyzvaní, aby na konferencii New Retail Summit predniesli krátku prezentáciu svojho riešenia a o víťazovi kategórie rozhodli účastníci konferencie hlasovaním.