Správy

Timotej Lauko: „Počúvajme sa, rešpektujme sa, každá zmena k lepšiemu začína v každom v nás.“

Ľudia v mestách na Slovensku aj v zahraničí opäť vyšli do ulíc,aby si pýtali lepšie Slovensko. V Bratislave si na tichej demonštrácii plné námestie SNP uctilo pamiatku zavraždeného novinára Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pokojnú demonštráciu organizoval kolektív iniciatívy #niejenamtojedno.

Aspoň symbolickým chceli vyjadriť úctu Jánovi Pochodovali zo Šafárikovho námestia na Námestie SNP, kde zapállili sviečky Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej. Tichým, pokojným a najmä nenásilným spôsobom chceli vyjadriť, že nezabúdajú a nie je im to jedno. Študenti naďalej čakajú nielen na vyšetrenie dvojnásobnej úkladnej vraždy, ale aj na dôsledné a spoľahlivé kroky politikov k prinavráteniu dôvery v slušnú, bezpečnú a spravodlivú spoločnosť.

Za všetkých členov iniciatívy #niejenamtojedno sa k davu na námestí prihovoril Timotej Lauko, ktorý vám Dalito prináša v plnom znení.


„Dobrý večer.

Moje meno je Timotej Lauko a dnes večer reprezentujem študentov z viacerých univerzít , ktorí sa zjednotili v iniciatíve Nie je nám to jedno. Naša iniciatíva chce podporovať a rozvíjať aktivity vysokých škôl, ktoré sa budú snažiť prispieť k zlepšeniu stavu našej spoločnosti.

Pôvodne sme tento týždeň chceli podporiť Zhromaždenie za slušné Slovensko ako jednotná skupina študentov. Včera sme sa však rozhodli, že ako študenti zorganizujeme tento pietny pochod za dvoch ľudí , ktorých pamiatku si chceme uctiť.

Vážime si iniciatívu Za slušné Slovensko, ktorí sa rozhodli nebyť potichu a vystúpili za nás všetkých. Podarilo sa im spojiť ľudí, ktorí sa odhodlali k pomalej, ale istej zmene našej krajiny. My študenti nijako nepreberáme ich iniciatívu. My študenti sme sa rozhodli zapojiť do spoločenského diania v krajine a aktívnymi krokmi  sa chceme postaviť za pozitívne zmeny Slovenska  na slušné na bezpečné miesto pre život.

Nezabúdajme, že sme všetci spoluzodpovední za našu krajinu a aj to, ako sa nám v nej bude žiť.

Počúvajme sa, rešpektujme sa, každá zmena k lepšiemu začína v každom v nás. Nepríde nikto iný, kto bude za nás meniť veci  k lepšiemu. Môžeme to byť jedine my sami a to len vtedy, ak sa spojíme.


Dopracujeme sa k zmene práve našou elementárnou slušnosťou na dennej báze. V škole, obchode, na pošte, či divadle.

Počúvajme sa, rešpektujme sa, ale poukážme na neprávosť ak sa deje nám, ale aj komukoľvek  v našom okolí. Nemávnime vtedy rukou, ale ozvime sa.

Práve v tom čine sa deje zmena. Malá zmena , ktorá prináša tie veľké. Zmena, ktorá hrubosť premení na slušnosť, ktorá ľahostajnosť premení na aktivitu, ktorá zlo a lož premení na lásku a pravdu. To všetko pre Jána a Martinu, ich rodiny a nás všetkých. Ďakujem.“

Študenti  už iba na pódiu  zaspievali hymnu, na pamiatku Jána a Martiny zapálil sviečky  a pietny pochod označili za ukončený.  Ľudí požiadali, aby sa rozišli.

Môže vás zaujať:

Kemka: „Ten komunista sa volal Adamec a ľudia ho vypískali. Teraz sa Adamec volá Pellegrini.“Komentáre (1)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *