Tipsport má nového riaditeľa pre vonkajšie vzťahy na Slovensku

Dalito.sk/Boris Chmel posilnil skupinu Tipsport /foto: Tipsport
DALITO -

Riaditeľom pre vonkajšie vzťahy skupiny Tipsport na Slovensku sa stal Boris Chmel, ktorý doteraz pôsobil na vedúcich pozíciách v komunikačnej a mediálnej oblasti. Na starosti bude mať rozvoj značky a budovanie vzťahov medzinárodného holdingu Tipsport. Skupina má v súčasnosti viac ako tritisíc zamestnancov, na Slovensku pôsobí od roku 2005 a tento rok sa stala najväčšou stávkovou spoločnosťou na miestnom trhu.

Boris Chmel (48) má vyše dvadsaťročné skúsenosti z oblasti médií, PR, marketingu, externej aj internej komunikácie. Do Tipsportu prichádza z pozície projektového manažéra Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.

Predtým pôsobil na viacerých riadiacich pozíciách v mediálnej oblasti – bol šéfredaktor televízneho spravodajstva RTVS, hlavný editor v denníku Pravda, moderoval politické a diskusné relácie v Slovenskom rozhlase, televízii TA3 a RTVS.

V komunikačnej oblasti má za sebou riadenie internej a externej komunikácie v Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby a v Národnom centre zdravotníckych informácií. Získal trikrát ocenenie Hovorca roka od Asociácie hovorcov Slovenska. Vyštudoval históriu a estetiku na FiF UK.

„Cítili sme, že v pozícii novej stávkovej jednotky na slovenskom trhu potrebujeme posilniť aj spoluprácu s kľúčovými subjektmi v našom odbore, vrátane športovcov a športových organizácií, rovnako ako vzťahy s odbornou i širokou verejnosťou. Boris je pre nás z tohto pohľadu ideálnou voľbou,“ komentuje vytvorenie novej významnej pozície generálny riaditeľ spoločnosti Tipsport Petr Knybel.

„Tipsport je lídrom medzi stávkovými kanceláriami na Slovensku a jeho ambíciou je podporovať slovenský šport i športovcov. Máme tu veľa talentov, ktoré ešte len čakajú na svoju šancu a taktiež klubov či líg, ktoré potrebujú podporu. Mojou hlavnou náplňou bude práve rozvoj vzťahov s týmito skupinami,“ hovorí Boris Chmel.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)