Tipy ako si zariadiť minimalistický interiér

Dallito.sk/ilustračné foto: Shutterstock - Antoha713 /
PR -

V súčasnosti nielen u nás, ale aj vo svete dominuje minimalistický štýl. Vyniká svojou jednoduchosťou, čistotou a vzdušnosťou. Minimalistický, pre mnohý známy aj škandinávsky štýl bývania, bude aj v budúcnosti veľmi preferovaný.

Ako si ale zariadiť interiér minimalisticky a zároveň štýlovo a moderne?

Prírodné a neutrálne farby

Minimalistický štýl jasne definujú prírodné, neutrálne farby. Ak chcete mať minimalisticky zariadený interiér, zameriavajte sa hlavne na prírodné a neutrálne farby. Svetlá sivá, tmavšia sivá, béžová, hnedá, smotanová, slonovinová, biela, hnedá – to sú farby, ktoré sú typické pre minimalistický štýl. Niekomu prídu tieto farby príliš fádne, avšak nenarúšajú priestor a vytvárajú takzvanú hygge atmosféru. V škandinávskych krajinách je svetla pomenej a práve preto sa minimalistický štýl zameriava na svetlé neutrálne farby, najmä na bielu, smotanovú, béžovú a svetlú sivú.

Tmavšie prírodné farby odporúčame napríklad na stenách. Ak napríklad máte v rodinnom dome aj prístup do podkrovia, odporúčame vám dať si vyrobiť tmavšie podkrovné schody.

Minimum nábytku a doplnkov

Ak si chcete zariadiť interiér v minimalistickom štýle, neodporúčame interiér zahlcovať veľkým množstvom nábytku a doplnkov. Napríklad v obývačke by mali jasne dominovať moderné sedačky a minimalistické obývacie steny (nízke obývacie steny). Čo sa týka doplnkov, zamerať by sa malo len na dekoračné vankúše, deky a pár minimalistických, ideálne drevených dekorácií.

Minimalizmus je štýl, ktorý preferuje moderné svetlé doplnky a svetlý nábytok.

Moderné tienenie

V minimalisticky zariadených interiéroch určite nájdeme hlavne modernú tieniacu techniku. Záclony a závesy vymizli, aj keď v niektorých minimalisticky zariadených interiéroch nájdete hlavne závesy.

Záclony a závesy bývajú nahrádzané moderným tienením. Môžeme spomenúť napríklad kvalitné vonkajšie žalúzie, plissé rolety, screenové rolety, či napríklad aj pergoly.

Zariaďte si interiér domácnosti v minimalistickom štýle. Tieto praktické rady vám môžu pomôcť pri zariaďovaní.