PR články

Tipy, ako zariadiť detskú izbu

Každé dieťa túži po vlastnej izbe, ktoré by s hrdosťou mohlo nazývať vlastným kráľovstvom. Máloktorá viacpočetná rodina však môže zabezpečiť každému dieťaťu vlastnú detskú izbu. Viacerí súrodenci musia zdieľať jednu izbu, čo mnohým nie je po vôli, najmä, ak sa nachádzajú v puberte a túžia po vlastnom súkromí.

Ak vás ale v blízkej dobe čaká zariaďovanie detských izieb, máme pre vás pár tipov, ako na to.

Rozdeľte miestnosť na zóny

Akonáhle bude miestnosť úplne vyprataná, premyslite si, kde bude čo umiestnené. Pri zariaďovaní detských izieb je potrebné rozdeliť miestnosť na jednotlivé zóny – na tri zóny. Miestnosť rozdeľte na spaciu zónu, študijnú zónu a hraciu zónu. Ak budete vedieť, kde bude ktorá zóna, až potom sa pustite do objednávania nového detského nábytku. Nový detský nábytok musí poskytnúť dostatok úložného priestoru pre hračky, ale aj detské oblečenie.

Odporúča sa, aby hracia časť bola v svetlej časti miestnosti, buď pri okne (ak dieťa ešte nechodí do školy), alebo v strede miestnosti. Jednotlivé zóny musia byť navzájom od seba oddelené, no zároveň musia tvoriť celok. Študijnú časť oddeľte od hracej otvorenou knižnicou, alebo komodou.

V strede miestnosti by nemal chýbať detský koberec.

Farebné steny

Minimalistický štýl je aktuálne veľmi preferovaný aj u interiérových dizajnérov, v prípade detských izieb by sme sa ním nemali riadiť. Detské izby by mali byť farebné od stropu až po podlahy.

Nemali by chýbať detské motívy, detské obrazy, nástenky s detskými výkresmi. V prípade, že by ste chceli svojim deťom dať na steny detské tapety, odporúčame vám uprednostňovať papierové detské fototapety. Tapety musia mať vysokú kvalitu tlače, mali by byť ekologické a zdravotne nezávadné.

Úložný priestor na hračky

Okrem otvorených políc, do ktorých odporúčame umiestňovať plyšové hračky a knižky, odporúčame zaobstarať plastové priesvitné boxy, ktoré sú uzatvárateľné, takže sa do nich nebude prášiť a obsah bude chránený. Do týchto boxov sa odporúča umiestňovať hračky, s ktorými sa dieťa tak často nehráva.

Na hračky, s ktorými sa dieťa pravidelne hráva, napríklad edukatívne hračky, odporúčame kupovať látkové vrecia na hračky. Sú dostatočne veľké, vmestí sa do nich veľa hračiek a ľahko sa prenášajú z jednej časti detskej izby do druhej.

Detaily, ktoré z vašej obývačky urobia obývačku snovKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *