Tipy na aktivity počas dlhých jesenných večerov

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock - Evgeny Atamanenko
PR -

S príchodom druhého jesenného mesiaca sa nám počasie výrazne zhoršilo. Dni sú zamračené, ranné hmly sú depresívne a pociťujeme výrazne menej energie ako počas septembra, kedy bolo počasie pekné a teploty boli na tento mesiac pomerne vysoké.

V závere tohto mesiaca sa bude posúvať čas a dni budú výrazne kratšie. Akým aktivitám sa ale môžete venovať počas dlhých jesenných večerov?

Jednoduché cviky na podložkách na cvičenie

Pohyb je v tomto období dôležitý. Aj keď máme tendenciu viac voľného času tráviť vo vnútri, ak už sa tak rozhodneme, nesmieme zabúdať na pohyb. Ak sa vám nechce ísť navečer do fitness centra, kúpte si základné cvičiace pomôcky, vrátane podložky na cvičenie a zacvičte si jednoduché cviky na posilnenie nôh, rúk, ale aj brucha.

Takéto cvičenie vám pomôže odstrániť bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Zároveň uvoľňuje stuhnuté svalstvo krčnej chrbtice, čo oceníte ak máte sedavé zamestnanie. Napríklad klasický plank dokáže spevniť celé telo.

Okrem podložky na cvičenie si vezmite kvalitné dámske tričká s potlačou, pohodlné legíny a ideálne, ak si necháte bosé nohy. Takto sa vám bude lepšie cvičiť aj spomínaný plank.

Stavajte puzzle

Aktivita, ktorú milujú deti, dospelí, ale aj seniori. Táto hra je obľúbená u všetkých vekových kategórií. Dokáže zabaviť, ale dokáže trénovať aj mozog a zlepšovať pamäť.

Ak neviete, čo robiť počas dlhých jesenných večerov, objednajte si nové puzzle z obchodov, kde majú najväčšiu ponuku puzzle a stavajte ich. Niekomu sa podarí postaviť nové puzzle v priebehu pár dní, niekomu to trvá aj mesiac. Záleží aj od obtiažnosti, množstva dielikov, ale aj od voľného času, ktorý môžete venovať tejto aktivite.

Čítanie kníh, online kurzy

Počas dlhých jesenných večerov odporúčame aj čítanie kníh. V letných mesiacoch sme čítaniu kníh nevenovali toľko času, koľko sme zvyknutí mu venovať počas zimy. Keď je vonku škaredo a zima, vtedy je najlepšie uvariť si teplý čaj, vziať svoju obľúbenú knihu a čítať si.

Nezabúdajte na vytvorenie si dobrých podmienok na čítanie. Dobre osvetlená plocha strán kníh by mala byť samozrejmosťou.

Okrem čítania kníh vyskúšajte aj online kurzy. Na vzdelávanie môžete využiť aj výkonnejšie Dual SIM mobily, ale vo všeobecnosti odporúčame skôr počítač/notebook/ tablet.

Online kurzy, či už sú zamerané na oblasť, v ktorej pracujete, alebo na cudzie jazyky, nikdy nie sú na škodu. Kedy využiť voľný čas na vzdelávanie sa, ak nie počas dlhých jesenných večerov?