Tipy na modernizáciu panelákových bytov

Dalito.sk/ilustračné fofo: Shutterstock.com
PR -

Viaceré rodiny na Slovensku si nevedia predstaviť inú možnosť, ako bývať v panelákovom byte. Väčšina panelákov na slovenských sídliskách bola postavená ešte za čias komunizmu, avšak za tie roky mnohé prešli modernizáciou v interiéri, ale aj v exteriéri.

Ak bývate v panelákovom byte a chceli by ste si svoj byt modernizovať, máme pre vás tipy na modernizáciu. Na čo sa oplatí pri modernizácii zamerať?

Kročajová izolácia

Šírenie zvuku cez konštrukcie je v starých panelákoch skôr pravidlom ako výnimkou, preto by ste sa pri modernizácii mohli zamerať aj na kompletné odhlučnenie bytu. Pomôcť by vám mohla aj kvalitná zvuková izolácia podlahy, ktorú môžete poznať aj pod názvom kročajová izolácia. Ak by ste mali záujem o kvalitnú kročajovú izoláciu, je nutné si najať firmu, ktorá vám samotnú zvukovú izoláciu podlahy aj zrealizuje a to s pomocou kvalitných izolačných materiálov. Kročajová izolácia by mala mať nízku dynamickú tuhosť, malú hrúbku a najvyšší výkon odhlučnenia.

Tenká a účinná kročajová izolácia podlahy vám pomôže zlepšiť susedské vzťahy a nebudete tak musieť riešiť to, či vás pri obyčajnej chôdzi po byte nie je počuť v byte pod vami.

Nová jedálenská zostava

Po rokoch, ktoré trávime s rodinou v jedálni pri víkendových obedoch a posedeniach pri káve, si aj jedálenská časť zaslúži modernizáciu. Pri výbere nových jedálenských stolov a nových jedálenských stoličiek vždy vyberajte také, ktoré budú pasovať ku kuchynskej linke. Musia štýlovo a farebne ladiť, aby zbytočne nepútali neželanú pozornosť. Nová jedálenská zostava bude príjemným oživení kuchyne.

Nové dekorácie

Okrem kročajovej izolácie a novej jedálenskej zostavy vám odporúčame modernizovať domácnosť aj výmenou starých nemoderných dekoračných prvkov za nové. Zároveň je veľmi dôležité dôkladne vyberať a kombinovať jednotlivé dekorácie. Ak sa napríklad rozhodnete pre dekoračné závesy do obývačky dlhé až po zem, odporúčame vám zladiť ich s farbou steny v obývačke za obývacou stenou a treba ich zladiť aj so žalúziami.

Pod novými dekoráciami si môžete okrem dekoračných závesov predstaviť aj nové kusové koberce, behúň v kuchyni, dekorácie v obývacej stene, či napríklad nové vázy a obrazy.