Poradňa

Tipy pre jednoduchú modernizáciu interiérových priestorov

Každý z nás z času na čas potrebuje zmenu. Skúšame nové aktivity, navštevujeme nové miesta. Občas však zmenu potrebuje aj interiér našej domácnosti.

Ak uvažujete o jednoduchej, nie príliš drahej modernizácii interiérových priestorov, inšpirujte sa našimi nápadmi.

Kusové koberce

Pôsobia ako tepelná izolácia podlahy, ale aj ako dekorácia. Ak máte v miestnostiach koberce, skúste staré opotrebované kusové koberce nahradiť novými modernými kusovými kobercami. Nezávisle od toho, či máte laminátové podlahy, drevené podlahy, či vinylové podlahy, koberce vždy veľkostne a farebne prispôsobujte danému priestoru, miestnosti. Farebne ich laďte s ostatnými dekoráciami v miestnosti a aj s farbou stien.

Kúpa nového kusového koberca nie je finančne náročná. Výmena starých kusových kobercov za nové je pozitívnou zmenou, oživením daného priestoru.

Úchytky na nábytok

Kuchynská linka, šatníkové skrine, či obývacia stena – aj tento nábytok by sme si bez úchytiek nevedeli predstaviť. Keďže sa jedná o často používané zariadenie domácnosti, je potrebné ho po určitom čase vymeniť. Nekvalitné úchytky sa veľmi rýchlo ošúchajú, opotrebovávajú a je to na nich ihneď vidno. Ak chcete modernizovať interiérové priestory bez výraznejších investícií, odporúčame kúpiť modernejšie úchytky na nábytok. Namontujete si ich bez akejkoľvek pomoci a dodajú druhý dych niekoľkoročnému nábytku, ktorého výmena ešte nie je potrebná.

Textil do kúpeľne

Kúpeľňa je miestnosť s relatívne vysokou vlhkosťou a práve preto sa vybavenie kúpeľne rýchlejšie opotrebováva. Jednoduchá modernizácia interiérových priestorov zahŕňa aj výmenu bytového textilu, v tomto prípade aj textilu do kúpeľne.

Odporúčame vymeniť kúpeľňovú predložku za novú a zainvestovať do kvalitnejších uterákov a osušiek. Textil do kúpeľne však treba prať podľa etikiet na odporúčanej teplote. Ak máte doma výkonnú Miele práčku, alebo inú známu značku práčok, obavy zo znehodnotenia nového textilu do kúpeľne mať nemusíte.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *