Stĺpčeky

To si robí prdel ten náš paradajz premiér

On si z ľudí robí prdel! Vykríkla som do televízora počas tlačovky Igora Matoviča, ktorý reagoval na zvýšené pozitívne COVID testy. Áno, tej hnusoby, s ktorou sa už učí žiť celý svet s tým rozdielom, že už len nestraší, ale sa napríklad zásobuje liekmi, technikou, pomôckami, či ochrannými a nie policajnými aplikáciami…  

Napríklad, kým v  Česku politici želajú obyvateľom pokojnú dovolenku, nech sú už kdekoľvek, nech aspoň na chvíľu zabudnú na COVID-19, na Slovensku točíme stále dookola to isté až tak, že ten zvýšený počet samovrážd už nepovažujem  za náhodu. Iba za jedno poobedie som si vypočula dva príbehy. Mladá žena vyskočila z okna a mladého muža ťahala z koľajníc polícia, lebo že už to nezvláda a stratil nádej.

Ale ten náš premiér ako fetišista, ktorý nič iné nevie len strašiť, urážať a vyhrážať sa točí stále to isté dokola.  A tí, platení zo štátnej kasy mu to hlcú. Čo tam potom, že na takmer 5,5 milióna obyvateľov a celý chod štátu musia zarobiť iba dva milióny ľudí v súkromných firmách? Akoby to vôbec nepochopil, že už naozaj stačilo.


Ešte aj tým cestovkám, ktoré mu napĺňajú kasu odkáže (od 37:03), že keby sa viac posnažili, tak Slovákom vybavia samostatný grécky ostrov aj s leteckou linkou, kde by mohli dovolenkovať osamote tak, aby si to nepokazili.  To si robíš prdel! Vykríkla som do televízora a snažila sa na ten nezmysel zabudnúť.

Nedalo mi to však a zavolala som priateľke. Potrebovala som počuť, že som to len zle pochopila, že iba žartoval. Takú rozčúlenú som ju v živote nezažila. Oznámila mi, že toto isté „trepal“ aj pri Chorvátoch, ktorí sa z neho už držia za bruchá. Priateľka má manžela Chorváta. Že takto si predstavuje vraj ústretový krok  z chorvátskej strany. Že on tak bol na Tučepi! (od 13:24-14:18)

Ku koncu sa už len smiala cez slzy a vyjadrenie premiéra SR o jeho dovolenke v Tučepoch okomentovala už len tým, že Tučepi je na Makarskej riviére, ktorá bola  v bývalej Juhoslávii a aj dnes vnímaná ako Tučepi lacná dovolenková destinácia pre menej majetných dovolenkárov.  Turistov tam vraj dodnes volajú „paradajz turisti“, čiže „paradajkoví turisti“ , lebo si varia lacné jedlá a všetko si nosia z domu.


V noci mi zasa volala kamarátka, riaditeľka cestovej kancelárie nevedela zaspať, vytočená do nepríčetnosti. „Tento novodobý populistický diktátor si vôbec všimol, že na tieto jeho vyjadrenia už nestačí ani staré-známe Kopeckého: „Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička?“

Štipni ma, prosila ma do telefónu a hovorila dookola: „ Môže toto ten pán myslieť vážne? Ešte aj s tým úškrnom v tvári? On si myslí, že sme minimálne Rusko alebo USA čo sa počtu obyvateľov a kúpyschopnosti týka, že budeme okupovať jeden ostrov? Podľa mňa cestovanie do NDR či krajín Varšavskej zmluvy sa skončilo v roku 1989. A nie, že v roku 2020 dostaneme povolenie na vycestovanie nieže do Grécka, ale konkrétne len na jeden grécky ostrov?! Anektujeme si ho a nepustíme tam nikoho, aby sme si to nepokazili, aj domácich vysťahujeme a dovezieme si tam vlastný slovenský personál?! Lebo ja som Slovák, kto je viac?!“ takmer plakala z bezmocnosti.

Vlastne som rada, že som absolvovala tieto dva telefóny, lebo čoraz častejšie začínam mať pocit, že je ťažšie udržať si zdravý rozum. A vždy dobre padne, keď vás v týchto časoch niekto ubezpečí, že ste ešte stále normálny.  


Nie štát a paradajz premiér, ale podnikatelia a ich zamestnanci živia celý chod Slovenska, teda aj štátnych zamestnancov, dôchodcov, nezamestnaných, ZŤP a podobne. Tak pokojne, šup všetko opäť zatvoriť, všetkých chorých pourážať a potom… potom si oddýchneme všetci. Potom to už fakt zabalíme, ale vlastne, ono sa to už potom zabalí a aj už balí samo. A potom nám už ostane len ten paradajz premiér z Tučepi. No, len…, aby nám potom ostalo aspoň na tie paradajky.

(Ak vás tento článok zaujal, jeho autorovi alebo redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *