PR články

TOP tipy na lacnú dovolenku v USA

USA, veľký sen nielen pre zarytých cestovateľov a batôžkárov, ale aj pre dovolenkárov či nákupných maniakov. Veď predsa za slovíčkom USA sa skrýva tajomstvo, veľký svet, neobjavené miesta, nádherná príroda, betónové mestá a hlavné veľké dobrodružstvo. V USA si každý príde na svoje, pretože Spojené štáty americké to nie sú len kozmopolitné mestá, kde mrakodrapy siahajú vysoko do neba, ale aj nádherná divoká príroda, úžasné pláže, odľahlé vidiecke mestá či prekrásne jazerá.

Cestovanie do USA sa často spája hlavne s New Yorkom, Los Angeles, Miami a San Franciscom. Mestá, ktoré sú síce všetky na území Spojených štátov amerických, ale každé jedno má svoj špecifický charakter. Chceli by ste jedno z týchto miest navštíviť, ale bojíte sa, že taký americký výlet bude pridrahý? Pri trochu šikovnosti sa aj vám môže splniť americký sen a aj za prijateľné ceny. Ukážeme vám, ako na to!

1.      Najskôr si uchmatnite lacné letenky

Letenky sa často dajú zohnať za skvelé ceny, a tým pádom môžete veľkú čiastku z rozpočtu na váš vysnívaný výlet ušetriť. Dôležité je byť v strehu, čakať na akciové ceny a neváhať a kúpiť. Zvyčajne výhodné ceny leteniek sú mimo hlavnú sezónu a sviatkov. A najdôležitejšie je kupovať ihneď, nečakať, pretože o tie skvelé letenky sa zaujíma mnoho potenciálnych cestujúcich. Buďte medzi šťastlivcami a získajte ich i vy!

2.      Získajte povolenie ESTA na vstup do USA

Nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie, a to cestovné povolenie na vstup do USA. Kedysi bolo nutné žiadať o turistické vízum, posledné roky majú cestovatelia – občania SR – k dispozícii cestovné povolenie ESTA visa. Toto povolenie získate rýchlo a jednoducho a to vyplnením elektronického formulára. Povolenie dostanete na vami zadaný mail. Výhodou je nielen rýchle vybavenie, ale hlavne cena, pretože ESTA je lacnejšia ako poplatok za vízum. Platné povolenie ESTA VISA Vám umožňuje vycestovať i viacnásobne do USA počas obdobia 2 rokoch. Preto náklad na túto položku si môžete rozdeliť do viacerých výletov a bude Vám vychádzať cena za jednotlivý výlet ešte výhodnejšie.

3.      Nájdite si svoj americký domov

Máte letenky aj ESTA, a tak ste oprávnení na vstup do Spojených štátov amerických. Chýba vám už len naplánovať výlety, a tým pádom aj ubytovanie počas vašich vysnívaných dní.

Ak plánujete pobyt na jednom mieste, booknite si ubytovanie čo najskôr. Tie najlepšie ponuky izieb idú ako teplé rožky a preto, keď budete kupovať letenky, nekupujte tie s veľmi blízkym termínom. Môže sa vám stať, že už vám ostanú len drahšie ponuky ubytovania. Zvážte, aké sú vaše priority.

Ak však plánujete cestovať po USA, pravdepodobne budete takmer celý deň spoznávať Ameriku, takže hotel vôbec nemusí mať bazén, či minibar a podobné služby.

Skvelým variantom je ubytovanie s raňajkami. V amerických mestách nájdete množstvo reštaurácií aj s primeranými cenami jedál. Stačí si len pozrieť recenzie napr. na Tripadvisore. Ak chcete ešte viac ušetriť, hľadajte ubytovanie ďalej od hlavných námestí.  Ale pozor, nie príliš ďaleko od centra mesta, aby ste zbytočne nemuseli míňať výdavky na dopravu a aj strácať čas.

Skvelou alternatívou bývania je bývať u domácich, a teda využiť ponuky airbnb. Domáci majú k dispozícii na prenájom celú nehnuteľnosť alebo len izbu. Ak budete bývať s domácim majiteľom môže vám i poradiť, čo si v meste pozrieť, kam sa ísť najesť a pod.

4.      Prenájom vozidla riešte už vopred

V prípade, že sa chystáte na roadtrip, budete potrebovať auto. Aby ste čo najviac ušetrili, rezervujte si prenájom vozidla online ešte z domu vopred. Na mieste je prenájom vozidla niekoľkokrát zbytočne drahší.

Nech sa rozhodnete navštíviť akékoľvek mesto alebo miesto v USA, určite sa vám splní váš sen a prežijete prekrásne neopakovateľné chvíle, na ktoré budete dlho spomínať. Dúfame, že vám naše tipy na lacné cestovanie pomôžu a užijete si lacnú, no skvelú dovolenku snov! Nezabúdajte však, že cestovné povolenie ESTA je potrebné získať ešte pred odletom.

Zážitok ako sviňa. Doslova a dopísmena


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *