Toto fakt ešte niekomu stačí? Tiež premiér a obyčajný expremiér?

Dalito.sk/(vľavo) Minister Ján Budaj (OĽaNO), premiér Eduard Heger (OĽaNO), minister diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS), a expremiér Igor Matovič (OĽaNO)/foto: ÚV SR/foto: ÚV SR

Eduard Heger mal jedinečnú možnosť. Zachovať si nielen česť, súdnosť, ale najmä začať budovať rešpekt, ktorý si pozícia premiéra s určitosťou vyžaduje. A v mnohých očiach ostať aj chlapom.

Už včera, po jeho prvom verejnom vystúpení už ako premiéra mi však začalo byť jasné, že je len otázkou času, kedy príde o poslednú kvapku dôstojnosti a ostane z neho obyčajný tiež premiér. Len som ešte netušila, že to bude už na druhý deň. Už včera totiž jeho neverbálna komunikácia veľa naznačila. Že bude len bábkou v rukách Matoviča, ktorá sa k nemu vždy iba nakloní a spýta sa, ako sa má hýbať? Už ako o ministrovi financií som nemala o ňom vysokú mienku. Ruku na srdce, čo už len bývalý predajca, aha, zabudla som, manažér predaja vodky, mohol v kresle ministra financií predviesť? Ale však dobre, ministerských úradníkov tam máme múdrych, tak som im verila, že diletantom nenechajú krajinu rozvrátiť ešte aj ekonomicky.

To, čo však tiež premiér Heger predviedol na tlačovej konferencii pred malou chvíľou bol „výkon“, pre ktorý si ho v krajine už nebude môcť vážiť jeden príčetný občan. A tí rozumnejší a odvážnejší sa naozaj začnú baliť. Až som sa za neho hanbila, ako už (tiež)premiér nedokázal dôveryhodne odpovedať na jedinú legitímnu novinársku otázku ako je možné, že si bývalý premiér Slovenska, dnes minister financií, chodí kade tade po svete, konkrétne do Ruska (zhromažďuje bojovú techniku pri ukrajinských hraniciach), a rieši veci, na ktoré nemá kompetenciu a ani požehnanie vlády. Vraj stačí, že Matovič cestu tiež premiérovi oznámil. Že to tomu tiež premiérovi stačí.

Nebezpečné divadielko, ktoré má dopad na každého občana Slovenska, teda pokračuje. Na ruke sa zmenila len bábka a ruka sa otáča ďalej.  Začínam si byť stopercentne istá, že to, čo Matovič nestihol dokonať za posledný rok, dokoná ako minister financií a nejaký tiež premiér Heger mu v tom nebude vedieť zabrániť a vlastne ani nebude chcieť. Lebo však, to si kamaráti nerobia. Alebo to skončí rozhádaním dvoch verných kamarátov? To by však tiež premiér musel mať nejakú hrdosť a byť aspoň nejakou osobnosťou. Alebo aspoň chlapom.

Matovič rozvrátil v krajine všetky vzťahy nielen v politike, ale aj v rodinách. Chýba mu ešte rozvrátiť ekonomiku a vzťahy v únii. A s tým už aj začal. Ministrovi hospodárstva odobral odškodňovací zákon a vycestoval do Ruska. A to je len začiatok. Nenávisť voči Sulíkovi a SaS už nezvláda ani tajiť. Zlobu, nenávisť a pomstychtivosť, ktoré sa podpísali už pod množstvo životov. Matovič ide cez mŕtvoly a v deštrukcii pokračuje za každú cenu.  

Pre mňa osobne je na tom všetkom najhoršie to, ako Matovič so súhlasom tiež premiéra Hegera ukazuje celému svetu a hlavne mladým na Slovensku, ako je pre neho a v SR prirodzené obchádzať zákony, pravidlá a dohody. Ako to ide a aké to je jednoduché. Tak ten nebohý Paška zo SMERu mal kedysi naozaj pravdu. Vyhraj voľby a môžeš všetko… Toto na Slovensku fakt ešte niekomu stačí? Držte si klobúky, vážení! Presne tak, ako som upozorňovala minulý rok už 22. júna 2020! Aj z tohto tiež premiéra ide strach, pre jeho slabosť a nesamostatnosť.

P.S.: Okrem iného, Ukrajina prepáč!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)