Trápia vás pigmentové škvrny? Toto sú spôsoby, ako sa ich zbavíte

Dalito.sk/ilustračné foto: LADO / Shutterstock.com
PR -

Ktorá dáma by nechcela večnú krásu? Takú len ťažko nájdete, veď ako inak by sa estetickým klinikám mohlo tak dariť. Navštevujú ich nielen staršie dámy, ktoré chcú zvrátiť prejavy starnutia, ale aj mladšie, ktoré sa chcú zbaviť nedostatkov a dosiahnuť naozaj dokonalý vzhľad.

Rada sa opaľujete? A zanedbávate pritom ochranu pred slnkom? Tak sa to môže týkať aj vás

Jedným zo zákrokov, ktorý dámy často podstupujú, je účinné odstránenie pigmentácií. Takéto pigmentové škvrny vznikajú typicky v oblasti tváre, krku, či na chrbtoch rúk. A to vtedy, keď nastane zmnoženie alebo aktivácia pigmentových buniek.

To môže nastať hormonálnymi zmenami, pri užívaní antikoncepcie, počas tehotenstva, či kvôli používaniu rôznych produktov, napríklad parfumov, ktoré zvyšujú citlivosť kože na slnko. Rovnako však aj pôsobením slnka, takže ak ste to na poslednej dovolenke v Ománe a aj mimo nej preháňala s opaľovaním bez toho, aby ste sa dostatočne chránila pred slnečnými lúčmi, môže to mať nepriaznivé účinky na vašu pokožku.

Dermatológ vám pomôže účinnejšie ako kozmetický salón

S pigmentovými škvrnami vám síce vedia pomôcť aj v kozmetickom salóne avšak v nich môžu používať na riešenie tohto problému len povrchovo pôsobiaci peeling. Ak vás však takýto problém trápi a nie ste spokojná so svojim vzhľadom ani keď sa ozdobíte krásnymi Swarovski setmi, navštívte radšej dermatologickú ambulanciu.

Dermatologický špecialisti vám totižto môžu aplikovať účinnejší, stredne hlboký až hlboký peeling, ktorý má podstatne výraznejšie účinky. Okrem chemického peelingu však existujú aj ďalšie metódy na odstraňovanie pigmentových škvŕn.

Jednou z nich je odstraňovanie týchto škvŕn CO2 laserom, ktorým sa v podstate zbrúsi povrchová vrstva kože. Veľmi často používanou metódou je aj IPL, intenzívne pulzné svetlo. S ním sa dá pomocou filtrov zasiahnuť správna hĺbka kože podľa potreby a fragmentovať pigment. Zvyšky takto „rozbitých“ pigmentov následne odstráni imunitný systém.