Kultúra

Trenčiansky kraj prelomil rekord

Návštevnosť Trenčianskeho kraja v prvom polroku 2019 opäť vzrástla. Teší sa tak veľkému záujmu domácich i zahraničných turistov. Dalito.sk o tom informoval Matej Plánek z oddelenia  komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

Svedčia o tom najnovšie štatistiky, ktoré uvádzajú, že v prvom polroku 2019 navštívilo Trenčiansky samosprávny kraj takmer 192 tis. návštevníkov, čo je o 18 tis. viac ako v prvom polroku 2018. Krásy Trenčianskeho regiónu čoraz viac lákajú aj zahraničných turistov. Za prvých 6 mesiacov tohto roku do kraja zavítalo viac ako 52 tis. cudzincov, čo je nárast o približne 500 návštevníkov oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Ku každoročnému nárastu návštevnosti domácich i zahraničných turistov v kraji prispieva svojimi aktivitami aj krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.


„Okrem počtu domácich a zahraničných návštevníkov, štatistiky sledujú aj počet prenocovaní v kraji. V prvej polovici roka 2019 v bol tento počet viac ako 712 tis.. V priemere tak turisti v kraji strávili 3,7 dňa. Najviac času strávia turisti v obľúbených kúpeľných mestách Trenčianske Teplice, Nimnica či Bojnice. Návštevníkov lákajú aj hrady a zrúcaniny, ktoré najmä v letnej sezóne ožívajú zaujímavými podujatiami pre rodiny s deťmi. Tešíme sa, že vďaka aktivitám správcov hradov, rapídne narastá návštevnosť týchto národných kultúrnych pamiatok,“ uviedla výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

foto: TSK

Domáci aj zahraniční návštevníci si môžu informácie o nových turistických lákadlách a podujatiach v Trenčianskom kraji pozrieť na webovom sídle www.trencinregion.sk Prevádzkou informačného portálu pre turistov sa KOCR Trenčín región snaží zvýšiť návštevnícky komfort všetkým turistom, ktorí zavítajú do Trenčianskeho kraja.

„Najviac turistov počas prvého polroku 2019 už tradične navštívilo Bratislavský kraj. Najmenej navštevovaným krajom je zas Nitriansky kraj. Trenčianska župa sa z ôsmich samosprávnych krajov umiestnila na šiestom mieste, v tesnom závese za Košickým krajom,“ uviedol v správe Matej Plánek z TSK.

Trenčiansky hrad opäť prepísal tabuľky návštevnosti Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *