Správy

TUI, ako jediná CK s vlastnou bezpečnostnou zložkou, prvá ruší dovolenky bez pokuty

oronavírus je aj šancou pochopiť, ako veľmi napriek dočasnej izolácii jeden od druhého závisíme. Máme šancu porozumieť, aké neviditeľné vzťahy fungujú v jednotlivých ľudských činnostiach.  Aj na Dalito dopadla ťarcha situácie. To však ešte neznamená, že nežijeme život v súvislostiach a nechápeme aj situáciu našich reklamných partnerov, ktorí Dalito dôverovali aj v časoch „hojnosti“. Aj týmto neplateným článkom im chceme prejaviť úctu a poďakovanie. Preto sme každému počas pandémie ponúkli inzerciu zadarmo.

CK TUI ReiseCenter Slovensko v týchto chvíľach ako prvá cestovná kancelária oznámila svojim klientom, že sa nemusia báť prepadnutých peňazí za zaplatenie dovolenky. Nad rámec podpísaných obchodných podmienok s klientami. Klientov vyzvala, aby im zasielali požiadavky na zmenu/zrušenie písomne. Platí pre občanov Slovenska, Českej republiky a Rakúska.

TUI je známa svojim najväčším bezpečnostným oddelením na svete zo všetkých cestovných kancelárii a v prípade katastrof a iných udalostí zasiela pre svojich klientov vlastné lietadlá skôr, ako jednotlivé štáty vládne lietadlá.


„Z rozhodnutia vládnych orgánov obmedziť cestovanie občanov Slovenskej republiky, a taktiež Českej republiky, aj vzhľadom na odporúčanie Rakúska zvážiť nevyhnutnosť vycestovania, ako preventívneho opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID19 sa touroperátori skupiny TUI – teda TUI, GULET a airtours rozhodli všetkým klientom, s nástupom predbežne do 03.apríla 2020 ponúknuť zmenu termínu, prípadne aj zrušenie zájazdov bez poplatkov za odstúpenie od zmluvy. 

Naši kolegovia v servisných strediskách, na letiskách a taktiež obchodné oddelenia dnes očakávajú mimoriadne zaťaženie a preto Vás prosíme o trpezlivosť pri postupnom vybavovaní všetkých objednávok a Vašu podporu. Pokúsime sa vybaviť čo najviac požiadaviek počas dnešného dňa, čo vidíme ako šancu opätovne dokázať, že TUI poskytuje veľmi dobrý, a hlavne klientsky orientovaný servis svojim zákazníkom. 

Pokiaľ by klienti chceli rezerváciu zmeniť na iný termín, prosíme Vás o zaslanie aj presného dátumu, na ktorý by klienti chceli svoj zájazd zmeniť. 

Prosíme zasielajte nám Vaše požiadavky na zmenu/zrušenie písomne, na náš email s presným identifikátorom čísla akcie, čísla rezervácie a požiadavky klientov. 

Táto možnosť bezplatnej zmeny alebo zrušenia je zatiaľ možná len na touroperátorov TUI, GULET a airtours, a pobyty s nástupom do 03.04.2020. 
Pre rezervácie s neskorším nástupom aktuálne platia štandardné VOP touroperátora. Akékoľvek zmeny budeme včas avizovať
,“ uviedla v celoplošnom maily klientom CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o.

Cestovať do Ázie? – prečo nie! Bezplatná možnosť zrušenia až do 30 dní pred nástupom!


Máte klientov, ktorí uvažujú nad kúpou dovolenky z Ázii prostredníctvom skupiny TUI, ale nie sú si istí objednaním z dôvodu Corona vírusu? TUI ponúka dôležitú podporu pre uľahčenie predaja ciest do Ázie formou možnosti bezplatného storna objednaných pobytov a ciest. V prípade, že sa situácia zhorší a klienti nebudú mať záujem o vycestovanie do Ázie z dôvodu Corona vírusu, môžu svoje objednané pobyty zmeniť, alebo zrušiť do 30 dní pred nástupom na cestu.

Objednávka: – Platné pre všetky TUI, Gulet a airtours

NOVÉ objednávky (zájazdy, ubytovanie + poznávacie cesty) – NIE JE platné pre XTUI, FLY & Mix, TUI Ticket Shop – NIE JE platné pre už existujúce objednávky –

Termíny objednávok, na ktoré je uvedená možnosť platná: od 05.02.20 do 31.03.20 – Termíny cestovanie: od teraz až do 31.10.2020 –

Platí pre destinácie: Thajsko, Indonézia, Malajzia, Singapur, Čína, Kórea, Japonsko, Laos, Kambodža, Vietnam, Sri Lanka, India, Nepál, Taiwan a Myanmar. –

Možnosť bezplatnej zmeny alebo zrušenia objednávky až do 30dní pred nástupom, najneskôr však do 30.08.2020 – Možnosť bezplatného zrušenia končí dňa 30.08.2020

Takto to funguje


Odkaz na možnosť bezplatnej zmeny alebo zrušenia objednávky do 30 dní pred nástupom je uvedený na potvrdení objednávky.

Čo robiť v prípade zmeny/zrušenia:

Situácia ohľadne Corona vírusu sa zhorší a klienti nechcú nastúpiť na objednanú cestu. Až do 30 dní pred nástupom na cestu, ale maximálne do 30.08.20 je možnosť bezplatnej zmeny/zrušenia cesty. V prípade neskoršieho zrušenia cesty platia podmienky na zrušenie cesty podľa platných Všeobecných obchodných podmienok touroperátorov skupiny TUI.

Zmena/zrušenie objednávky sa uskutoční prostredníctvom rezervačnej centrály TUI – TUI upraví výšku poplatkov za zmenu/zrušenie na “0” .

„Pre našich potencionálnych spoločných klientov táto možnosť znamená, bezpečné objednávanie bez akéhokoľvek rizika. Máte jedinečný predajný argument pre Váš úspešný predaj ciest do Ázie. Využite túto špeciálnu TUI ponuku ako aj TOP servis pre spokojnosť klientov a Váš TUI predaj,“ uviedol pre potreby všetkých predajcov v krajine Peter Kuracina, Sales Manager Franchise Slovakia CK TUI ReiseCenter Slovensko s.r.o. .

Útoky v Tunise  26. júna 2015  zmenili veľa. Od 26. júna 2015 najväčší tour operátor na svete TUI zriadil v Hannoveri veľký bezpečnostný štáb, kde analytici non-stop vyhodnocujú všetky hrozby kdekoľvek na svete dodnes. Po teroristickom útoku v Tunisku ako prvá sťahovala svojich klientov práve nemecká TUI. Viac ako o ich vlastných vyšetrovateľoch.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *