Účinná ochrana pred prechladnutím v zime

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Izabela Magier
PR -

Koronavírus, ktorý nás trápi už nejaké tie mesiace, nám bude robiť problémy ešte veľmi dlho. Očkovať sa síce začalo, avšak kým sa zaočkuje potrebné množstvo ľudí, prejde ešte nejaký ten čas. Do toho tu máme najchladnejšie ročné obdobie, kedy nás ohrozuje chrípka aj prechladnutie.

Ako sa ale účinne chrániť pred prechladnutím?

Vrstvite oblečenie

Ak sa chcete účinne chrániť pred prechladnutím, je potrebné vrstviť oblečenie. Nosenie termoprádla  a u žien aj dámskeho body je v tomto období samozrejmosťou. Termoprádlo, či už dámske, detské, alebo pánske, vás ochráni predovšetkým v chladných mrazivých dňoch najmä v prírode.

Ženy by počas tohto obdobia mali nosiť bavlnené dámske body, ideálne jednofarebné dámske body z kvalitnej organickej bavlny, ktoré zaručí maximálne pohodlie a ochráni rizikové partie ako chrbát a kríže pred prechladnutím.

Pod dámske nohavice môžu ženy nosiť v tých najchladnejších dňoch pančuchy, alebo si môžu kúpiť z moderných dámskych nohavíc zateplené dámske nohavice.

Chráňte si dlane, krk, ale aj hlavu

Ako účinná ochrana pred prechladnutím v zime sa osvedčila ochrana dlaní, krku a aj hlavy. Dlane si chráňte teplými pletenými rukavicami a nezabúdajte ani na ich pravidelnú hydratáciu. Krk odporúčame chrániť teplým šálom, ktorý bude dostatočne teplý a hrubý, aby vás vedel ochrániť.  Mnohé ženy nosia práve počas zimy maxi šále, ktoré dostatočne zahrejú a zároveň sú moderným módnym doplnkom. Hlava by sa mala chrániť čelenkou počas teplejších zimných dní, ale najideálnejšie bude, ak si ju budete chrániť čiapkou.

Dlane, ale najmä krk a hlava sú rizikovými časťami tela a keď ich ochranu podceníme, prechladnutiu sa už nevyhneme. Ak nosíte zlaté náramky, pri nasadzovaní rukavíc a ich dávaní dole si dávajte pozor, aby ste si ich nestrhli. To isté platí aj pri čiapkách a šáloch, kedy si môžete strhnúť náušnice.

Vírusy napádajú náš organizmus najviac v zimnom období. Ak máte doma kvalitnú práčku, napríklad práčku Bosch, je veľmi dôležité pri akejkoľvek poruche ohrievacieho telesa Bosch ho vymeniť za ďalšie ohrievacie teleso Bosch, ktoré bude plne funkčné a neznefunkční vám práčku. Teplá voda je pri praní dôležitá, nakoľko aj vďaka nej sa pri praní naše oblečenie zbavuje všetkých baktérií a vírusov, ktoré môžu ohroziť aj naše dýchacie cesty.

Ak sa chcete chrániť pred prechladnutím, okrem vrstvenia oblečenia a ochrany rizikových partií posilnite svoj imunitný systém konzumáciou vitamínov, najmä však vitamínu C a Zinku.

https://www.dalito.sk/chladny-vzduch-ohrozuje-aj-zdrave-pluca/