Správy

UK v rebríčku 1250 naj univerzít 533.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) boduje v ďalšom medzinárodnom rebríčku hodnotiacom kvalitu svetových univerzít. V prestížnom rebríčku Best Global Universities 2019 americkej spoločnosti U. S. News & World Report, ktorý zverejnil 1250 najvýznamnejších svetových univerzít, obsadila 533. miesto.

„Opäť tak potvrdila svoju pozíciu najlepšej slovenskej univerzity, keď sa umiestnila pred Univerzitou P. J. Šafárika v Košiciach (934. miesto) a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave (1121. miesto),“ uviedla Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK v Bratislave.

Rebríček Best Global Universities (BGU) vznikol v roku 2014 a zameriava sa výlučne na vedeckú činnosť univerzít, ktorú hodnotí na základe trinástich indikátorov s rôznymi váhami.


Najväčšiu úlohu zohráva globálna a regionálna výskumná reputácia vysokej školy, ako aj počet a podiel vysoko citovaných indexovaných publikácií.

Okrem celkového rebríčka 1250 najlepších vysokých škôl sú zverejňované aj čiastkové rebríčky pre jednotlivé výskumné oblasti.

UK získala vynikajúce umiestnenie v oblasti fyziky, kde sa spomedzi 600 hodnotených univerzít umiestnila na 144. mieste (spoločne s Univerzitou v Janove a Lisabonskou univerzitou) tesne za King’s College London (140. miesto) a Univerzitou v Osle (142. miesto),“ uzavrela Lenka Miller.

Môže vás zaujať: 

Nový rektor UK: „Sekundu po vyhlásení výsledkov neexistujú tábory, sme všetci na jednej lodi.“

 

 

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *