Užite si toto leto dovolenku na chate

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Shaiith
PR -

Viacerým Slovákom koronakríza prekazila dovolenkové plány. Väčšina z nich sa aj napriek uvoľňovaniu opatrení rozhodla tráviť letnú dovolenku práve na Slovensku.

Ak hľadáte zaujímavé tipy ako tráviť leto na Slovensku, zarezervujte si chatu a užite si toto leto dovolenku na chate.

Chata v prírode

Aj keď Slováci, ktorí ostávajú doma na Slovensku, sa rozhodujú skôr pre dovolenku pri prírodných nádržiach, dovolenka na chate v prírode ďaleko od civilizácie je tiež dobré rozhodnutie. Najmä ľudia žijúci v mestách potrebujú z času na čas odísť od mestského ruchu a vyhnúť sa smogu.

Ak máte deti, určite plánujete aj svojim deťom pripraviť dobrý program. Práve kontakt s prírodou, pobyt v nej je pre naše telo veľmi dôležitý, preto ak máte možnosť ísť na vlastnú chatu, tak choďte. Ak nemáte vlastnú chatu, stačí si nejakú nájsť a zarezervovať si termín.

Vo všeobecnosti odporúčame vyhnúť sa preplneným Tatrám a uprednostnite skôr chaty v menších pohoriach, napríklad na Kysuciach. Napríklad moderná chata v Oščadnici môže byť tou chatou, v ktorej strávite dovolenku so svojou rodinou.

Chata, ktorú si vyberiete, by mala byť v prírode, ale zároveň by mala byť dostupná aj autom.

Akým aktivitám sa venovať, ak si zarezervujete dovolenku na chate?

Ak si plánujete rezervovať chatu v prírode, môžete sa okrem relaxovaniu v spoločnosti svojej rodiny venovať rôznym iným aktivitám. Ak sú v blízkosti chaty zaujímavé turistické ciele, turistické trasy, podniknite s deťmi turistiku.

Deťom nezabúdajte vziať oblečenie z letného softshellu. Letný softshell je praktická priedušná a zároveň nepremokavá látka, v ktorej sa dieťa bude cítiť pohodlne.

Okrem prechádzok v prírode a turistiky odporúčame aj loptové hry. Zahrajte si vybíjanú, futbal, alebo aj hádzanú. Loptové hry zabavia nielen deti, ale aj dospelých.

Môžete si zahrať aj bedminton, tenis, či dokonca petang. Deťom môžete vymýšľať aj rôzne iné úlohy a zorganizovať aj turnaj v skákaní vo vreci, hádzaní loptičiek, atď. Ideálne by bolo, keby pri chate boli aj hojdačky a preliezky.

Kúpanie

Ak si chcete užiť toto leto na chate, rezervujte si chatu, ktorá má vo vybavení aj vonkajšiu vírivku, či kúpaciu kaďu alebo bazén, s protišmykovým bazénovým lemom z  unikátneho prírodného kameňa.

V záhradných jazierkách sa ale osviežiť nemôžete, preto ak sa chcete na chate okrem grilovania a posedenia aj kúpať, uprednostňujte chaty, ktoré ponúkajú možnosť kúpať sa v kadi, či v bazéne.