Šport

Uznanie už nestačí. Žime život v súvislostiach

Je možné, že Adriana Hosťovecká, prezidentka hokejového klubu HK Gladiators Trnava, ma za tento stĺpček nepochváli.  Napriek tomu ho napíšem. Portál Dalito.sk  totiž žije život v súvislostiach. A ja v jej nevinnom statuse na FB vidím súvislosť a možno ju uvidia aj jej gratulanti. Manžel mi totiž často hovorí, že nečakaj, že ľudí to napadne. Nechápu súvislosti, musíš im to povedať rovno.  

Pamätám si, ako sme sa po roku 1989 zbierali po pár korunách na čokoľvek, na čo zanedbané komunistami sme sa už nemohli pozerať. Rovnako ako vtedy, aj dnes, platí „babka k babke, budú kapce“.

Vo štvrtok, keď Dalito.sk zverejnilo, že Slovensko má prvú prezidentku hokejového klubu na Slovensku som sa jej nevedela dovolať. Ako správnej novinárke a priateľke, po neúspešných hodinách sa mi pred očami začali postupne zjavovať všetky policajné štatistiky na diaľnici medzi Bratislavou a Trnavou.


Niekde v strede som videla jej prevrátené auto v ešte nerozkvitnutých slnečniciach, medzi ktorými len tak ledabolo leží jej zakrvavené telo. Čím dlhšie som sa jej nevedela dovolať, tým viac som sedela pred tlačovou agentúrou a sledovala všetky policajné správy… Nežartujem, sme totiž rovnako „postihnuté“.

Minule som si po rokoch, od vyčerpania, len tak doma, pospala a vypla mobil. No nepospala, lebo Adriana sa mi nevedela dovolať, čo jej s mojou pracovitou povahou nesedelo a tak v práci postavila do pozoru môjho manžela, ktorý letel cez celé mesto ma skontrolovať, či som náhodou pri počítači neodpadla… Toto je prosím pekne celá Adriana…

Zlý pocit z autohavárie Adriany zažehnal až jej status na FB:

„Milí moji FB priatelia, ale aj tí, s ktorými sa môžem stretávať aj v reálnom živote. Veľmi ste ma potešili. Už mi nepíšte, ani nevolajte, lebo moji milí: POTREBUJEM PRACOVAŤ! Akože fakt. Aj tak nestíham odpisovať a dvíhať telefóny. Vrelá vďaka, tak rozmýšľam, keby ste mi každý poslali po eure, budeme mať v klube na výplaty…. čo? Ale nie, žartujem. Teda, nežartujem, peniažky potrebujeme, ale euro neposielajte, to je málo. Mám Vás rada…. P.S. K funkcii sa negratuluje, od funkcie musíme mať očakávania!“

Kto Adrianu pozná vie, ako to myslela. Ona sa totiž nikdy, ale nikdy nesťažuje, vždy všetko vyrieši a ešte pomôže aj druhým.

Pri jej statuse som si spomenula na pochvaly, ktoré mi respondenti často hovorili pri osobných stretnutiach. Písomne posielali do RTVS iba sťažnosti. Vtedy som začala hovoriť respondentom a divákom jednu vetu: „ Ak to s pochvalou mojej práce myslíte vážne a naozaj si to myslíte, napíšte to prosím na papier a pošlite na vedenie spravodajstva.“


Ako to súvisí s jej  statusom? Tak, že kto Adrianu pozná vie, že pracuje 24 hodín. Áno, píšeme si aj o druhej v noci. Ja pracujem pre Dalito a ona zháňa peniaze pre trnavských hokejistov aj na výplaty. Lebo ona je žena, ktorá nechodí pracovať len tam, kde sú milióny, prípadne sa dajú rozkradnúť, ale tam, kde nič nie je a treba to postaviť na nohy. Takto Adrianu poznám roky.

Preto mi napadlo, že by sme mohli aj my žiť rovnako ako Dalito.sk, či Adriana a žiť život v súvislostiach.

Možno, keby sme klubu každý, kto sme jej k funkcii blahoželali, a teda ona si na tie funkcie naozaj nepotrpí, naozaj poslali po eure,  ktoré pri jej povahe skončí jedine na štadióne pri malých hokejistoch, možno by nám ten telefón v kuse mohla zdvíhať aj dva dni.  Pretože by sa konečne mohla vďaka nám zastaviť aspoň na dva dni. Hlavne tým, ktorým v živote určite pomohla. Musí ich byť strašne veľa, lebo Adrianu naozaj poznám.

Ja a Dalito.sk žijeme život v súvislostiach. Lebo uznanie už dnes nestačí, šeky zaň nezaplatíte.

Takže tu je hokejový účet trnavského klubu: SK 33 11 00 0000 0026 2282 4038

… Adriana prepáč, ja som jednoducho musela.

Môže vás zaujať:


EXKLUZÍVNE: Slovensko má prvú prezidentku v hokeji, železnú ladyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *