V Karpatskej kotline si ideme svoje

Dalito.sk/Národná rada SR/foto: Dalito.sk

Na hraniciach máme kontroly, ale neexistujúci minister vnútra sa tvári, že on za to chudáčisko nemôže. Rozpráva o tom, kto každý za to môže, kto by to mal riešiť a ako by sa to malo riešiť, keď sa to raz bude riešiť, lebo on na tom fakt nemá čo riešiť, lebo za to nemôže. Celé je to dosť hlúpe, ale veď OĽaNO, chápeme.

Všade inde by už bol na premiérskom koberčeku a nik by mu nedal dýchať, kým neuzná svoje zlyhanie. Popravde po toľkých zlyhaniach by už dávno tým ministrom ani nebol.

No ale v Karpatskej kotline si ideme svoje. Nik nás tu predsa nebude vyrušovať.

Hegerov výber

Vysoké školy odkazujú, že bez pomoci sa to skončí opäť dištančne, čiže ako v najťažších časoch pandémie. Nik to nerieši, veď zima je ďaleko, ešte je len október.

Konečne už azda budeme mať aj ministra školstva, ktorého našli, tam, kde ho našli, veď inde ani nehľadali. Veď opäť chápeme, Hegerov charizmatický výber.

Inak to je ten, ktorému v minulosti vadil v šlabikári príbeh o chlapcovi z rozvedenej rodiny a roku 2013 (pre tých, ktorým treba veci dovysvetliť, vládol vtedy Fico) nepodporil štrajk učiteľov za vyššie platy a teda katolícke školy do štrajku nešli, lebo veď s Ficom je cirkev vždy zadobre, tak netreba dráždiť.

Koaličné hnednutie a Šeligove čiary

Koalícia nateraz vládne s tými, čo šli na kandidátke fašistov, teda s ľudákmi, aby sme zachovali slovenskú autentickosť.

Šeliga je stále poslancom koalície, hoci ešte nedávno vravel čosi o tom, že by to bolo pre neho neprijateľné, ale rozumieme, čiaru možno posúvať donekonečna, až napokon zistíme, že už ani neexistuje.

Po Matovičových arogantných výstupoch povedal, že „buď pán minister zatiahne ručnú brzdu, alebo to potom vyzerá tak, že robí všetko pre to, aby sme v koalícii neboli schopní pokračovať“. A že zaľudia sa o hlasovaní poradia. No a poradili sa. Keby hlasovali za Matovičovo odvolanie, ten by bol odvolaný, tak sa na hlasovaní nezúčastnili. Lebo odvolať Matoviča by stabilite koalície nepomohlo. Vraj to mal byť apel, no apel od zaľudí je už fakt úsmevná vec. To nebol apel, ale čistý alibizmus. Matovičove šialenstvá zrejme predsa len až tak veľmi nevadia.

Takže nakoniec je všetko, ako má byť, aj vlk je sýty aj tá koza je celá a karavána môže ísť ďalej.

Všetko po starom

Skupinka v OĽaNO ohlásila vznik akejsi „občianskej a demokratickej platformy“, čím asi chcela povedať, že ten zvyšok v OĽaNO nie je ani občiansky ani demokratický, veď inak by prečo vymýšľali takúto platformu, všakže.

Vraj im už prekážajú Matovičove útoky, no ale zas nie až natoľko, aby otvorenie žiadali jeho výmenu, respektíve, aby ho za to aj odvolali. Ale chápeme, navonok sa to javí celkom pekne. Niektorí to dokonca interpretujú, že ľady sa pohli. V skutočnosti sa nič nepohlo, pretože, keby sa pohlo, minister financií by už nebol ministrom.

Len nie je jasné, kde boli doteraz a prečo im nevadilo všetko to, čo slušnému človeku nutne musí vadiť. No dobre, pohár trpezlivosti možnože pretiekol, aj tak sa to dá povedať, ale tým sa to asi aj skončilo a všetko pokračuje po starom.

No a medzitým lekári opäť hromadne dávajú výpovede, no všimnime si, iba vtedy, keď je Smer v opozícii. Aj takto (rozumej odporne) sa robí politika.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)