Správy

V mene všetkých kolegov a … a nedopísaný text …

Posledný text Jána Kuciaka, zavraždeného novinára z Aktuality.sk, ktorý už nestihol dopísať …

https://www.aktuality.sk/clanok/568007/talianska-mafia-na-slovensku-jej-chapadla-siahaju-aj-do-politiky/

AKTUALIZOVANÉ: Bratislava, 28.2.2018 


#allforjan: Posledný článok zavraždeného novinára Jána Kuciaka bude publikovaný medzinárodne

V Bratislave vznikne špeciálny Newsroom v spolupráci s medzinárodným tímom novinárov, ktorý bude pokračovať v investigatíve.

Posledný Článok, na ktorom pracoval zavraždený slovenský novinár Ján Kuciak pre Aktuality.sk bude dnes publikovaný vo všetkých spravodajských médiách Ringier Axel Springer Media AG, ako aj v médiách Axel Springer SE a Ringier AG. Článok spolu s editoriálom Petra Bárdyho, šéfredaktora Aktuality.sk, bude taktiež sprístupnený pre medzinárodnú publikáciu.


Ján Kuciak a jeho snúbenica Martin Kušnírová boli nájdení mŕtvi v ich dome v nedeľu, 25.februára 2018. Pre investigatívny tím Aktuality.sk, ktorý patrí pod spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia,  pracoval od roku 2015.

Na jeho pamiatku bol vytvorený Hastag: #allforjan

Digitálnu kondolenčnú knihu je možné nájsť na www.allforjan.com


V jeho poslednom článku pracoval Ján Kuciak na podozreniach z podvodných platieb EU Fondov v rámci daňového systému medzi Slovenskom a Talianskom, ktoré boli prepojené na ‘Ndrangheta skupinu organizovaného zločinu. Na tomto prípade spolupracoval s Českým centrom pre investigatívnu žurnalistiku Investigace.cz, talianskou novinárskou organizáciou Investigative Project of Italy a medzinárodnou organizáciou Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Publikovaním tohto článku vo vedúcich spravodajských médiách ako napríklad  Bild, Welt, Blick, Le Temps, Politico, Business Insider, Newsweek, Blic, Blikk, Fakt a Nový Čas, chce spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG a jej akcionári zabezpečiť maximálne zviditeľnenie dôležitej práce Jána Kuciaka a jeho kolegov z investigatívneho tímu.

V Bratislave bude zriadený špeciálny newsroom , v ktorom budú pracovať tí najlepší investigatívni novinári zo spoločnosti Ringier Axel Springer Media, Axel Springer SE and Ringier AG, aby pokračovali vo vyšetrovaniach Jána Kuciaka


Mark Dekan, CEO Ringer Axel Springer Media AG: Publikovanie tohto článku neprivedie Jána a Martinu späť k životu. Taktiež to ich rodinám a kamarátom nevysvetlí to, čo sa žiaľ vysvetliť nedá. Vyjadruje to však rešpekt voči samotnému Jánovi Kuciakovi, ktorý riskoval jeho vlastný život na to, aby tieto fakty objasnil. Týmto chceme dať najavo to, že nás nikto ako nezávislých vydavateľov nezastraší. Momentálne dávame dokopy investigatívny newsroom, aby sme mohli pokračovať v Jánovej práci. Budeme aj naďalej pokračovať v boji za slobodu slova a prejavu, dodržiavanie zákonov a demokraciu.

Peter Bárdy, Editor-in-Chief Aktuality.sk: Ak bolo cieľom tohto zločinu odradenie nezávislého vydavateľa akým je Ringier Axel Springer Slovakia, od odhalenia akýchkoľvek priestupkov a neprávostí, musíme povedať len jednu vec: Nikdy nás nezastrašíte!

Ringier Axel Springer Slovakia, a. s.,

Bratislava, 26. februára 2018

Vyjadrenie spoločností Ringier Axel Springer Slowakia, Ringier Axel Springer Media, Ringier a Axel Springer SE

Sme šokovaní a zhrození správou, že Ján Kuciak a jeho partnerka sa pravdepodobne stali obeťami krutej popravy. Napriek tomu, že celkové pozadie ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu. Ján Kuciak pracoval pre Ringier Axel Springer Slovakia tri roky. Smútime s jeho rodinou, priateľmi a kolegami. Budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby sme podporili orgány činné v trestnom konaní pri identifikácii páchateľov. V prípade, že tento zločin bol pokusom odradiť nezávislého vydavateľa, akým je Ringier Axel Springer, od odhalenia porušení zákona, použijeme to ako príležitosť na ešte väčšie posilnenie našej novinárskej zodpovednosti.

V mene všetkých kolegov by sme chceli touto cestou vyjadriť rodine aj blízkym úprimnú sústrasť.

 

Aktuality.sk – Tvoríme nezávislé spravodajstvo

Sú súčasťou najväčšieho multimediálneho vydavateľského domu na Slovensku – Ringier Axel Springer Slovakia. Aktuality.sk, ako súčasť produktového portfólia internetového portálu Azet.sk, vznikli v roku 2005. V roku 2015 sa redakcia presťahovala zo Žiliny do Bratislavy. Aktuálna mesačná návštevnosť je vyše 2 080 000 reálnych používateľov. Aktuality.sk ponúkajú denne aktualizované spravodajstvo z domova i zo sveta. Správy z oblasti ekonomiky, kultúry a spoločenského života.

Ďalšie informácie:

Slovensko, krajina, kde vraždia novinárov


Komentáre (3)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *