Vážený pán premiér, skoré uzdravenie, ale už fakt stačilo!

Dalito.sk/Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) na rokovaní Bezpečnostnej rady SR 15. júna 2020/foto: ÚV SR

Samozrejme Vám želám skoré uzdravenie! Na rozdiel od tisícov slovenských občanov na to máte ďaleko väčšie možnosti ako tí, ktorí už dnes zomierajú doma aj s koronavírusom. Ste totiž premiér a je úplne normálne, že v prípade potreby sa Vám dostane tá najlepšia zdravotná starostlivosť, akou slovenská vláda v týchto ťažkých časoch disponuje. Ste preboha premiér! A je to normálne, že jednoducho nie ste jedným z nich/nás.

Žiadny premiér na svete nie je jeden z „ľudu“ a je to normálne preboha, veď je premiér! Vypisovať tak, že ste „vďaka pozitivite“ jeden z nás je vrchol arogancie, ktorú predvádzate v týchto najťažších časoch slovenských rodín od druhej svetovej vojny. To nemyslíte vážne! A keď to myslíte, je to priam šialené až nehorázne!

Že by ste dali život za všetkých, ktorí zomreli s Covidom? Aj za tých, ktorí zomreli doma a do nemocníc sa nedostali, lebo ich vaša vláda na najhorší scenár nepripravila? Ani do tej virtuálne poľnej nemocnice, ktorá už dávno niekde na Slovensku mala stáť? Ale nie, Vy ste radšej aj s celou vládou len ukazovali prstom na tú v Prahe alebo v Brne.

Jeden z ľudu bude premiér vtedy, ak sa v prípade nutnosti nedostane prednostne do nemocnice alebo v prípade potreby prenechá posteľ jednému z ľudu, ktorému by inak zdravotná starostlivosť bola možno odmietnutá. Lebo sorry, plno… Presne v tých zdravotných zariadeniach, ktoré vláda nijako na Covid nepripravila od leta. NIJAKO!!!

Známy už skolaboval pred nemocnicou. Myslíte si, že by tak pred centrálnym príjmom nechali aj Vás skolabovať? Keď už ste “jeden z nás”.

Darovali by Ste život za všetkých občanov? Verím, že to nebudete potrebovať dokázať, a že Covid naozaj vyležíte doma bez nejakých komplikácií a následkov. Za môj nemusíte, ja som radšej pred Vami ušla strašne ďaleko, kde niečo také nevídané, ako predvádza slovenská vláda na čele s Vami si nevedia občania ani vo sne predstaviť.  

Prosím, veľmi pekne Vás prosím, liečte sa a tých, ktorých som doma nechala a záleží mi na nich nechajte už aspoň na chvíľočku vydýchnuť a načerpať aj mentálne sily na to, čo sa v najbližších týždňoch bude odohrávať na Slovensku. Všetkých som veľmi pekne poprosila, aby ostali iba doma a už vôbec nikde nevychádzali. Lebo Slovensko sa od marca na to, čo sa teraz bude odohrávať v krajine absolútne, ale absolútne nepripravilo. Vy ste ho nepripravili! A poprosila som všetkých, aby tie handry so slovenským znakom hodili do koša a zabudli aj na rúška a vymenili ich za respirátory. Aby pre svoju záchranu urobili maximum, lebo v slovenských nemocniciach to možno nebude až také možné…

A Vás prosím o jediné. Prosím, pán premiér, už mojim blízkym dajte konečne pokoj a liečte sa! Prosím, ak Vám na občanoch Slovenska naozaj záleží, dajte im už konečne pokoj a radšej sa liečte! A už vôbec nič nepíšte. Už fakt stačilo! Skoré uzdravenie!

Pre istotu radšej ešte raz:

Vážený pán premiér, skoré uzdravenie, ale už fakt stačilo!

S úctou

Lucia Tomečková, slovenská občianka, riziková Covid skupina a daňová aj odvodová poplatníčka

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)