Vážený pán premiér, viete… odborníci sa asi fakt vyparili

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) po rokovaní vlády/foto: ÚV SR

Pán premiér! Mám pre Vás skvelú správu! V Prahe mi je ako občianke SR stále lepšie a lepšie! Čísla pozitívnych tu tak padajú, aj v nemocniciach, že aj TV Markíza už o Čechov ani nezakopla. To je vám informácia, čo?! Žiadne strachy, mám sa tu ako tak skvelo, že sa mi po každej vašej tlačovke už ani domov nechce.

Viete pán premiér…tak to ste im včera akože ukázali! To bola tlačovka po vláde! Fakt, poriadne ste im to „nandali“! Až mi po vestibuloplastike tiekla slina od úžasu po tvári. Až počas vášho „štátnického prejavu“ som si uvedomila, ako zle mi čeľustný chirurg na Slovensku odstránil mäkké tkanivo. Keď mi totiž pri vašich tlačovkách padne sánka, necítim, že mi sliny stekajú až po brade.  

Viete, pán premiér… Volala mi aj kamarátka, či to pozerám. Že keby bola vaša žena, sadne do auta aj s baseballovou pálkou a takú vám v priamom prenose uvalí… Rovno som sa otočila na manžela a spýtala sa ho, či by mi aj on, keby bol premiér, robil takú hanbu. Vraj NIE! Tak vidíte, nemusíte sa o nás strachovať pán premiér. Obaja sme za hranicami stále aj duševne na porádečku! Však tu s nami len pekne! A inak, ako sa má vaša Evita?

Viete čo ale pán premiér? Viete čomu vôbec nerozumiem? Prečo ste aj s vašimi vedcami, viete s tými, čo sa už vyparili, prinútili obyvateľov Slovenska k takej svetovej hanbe a poníženiu a stále to nemá konca, keď potom tá zázračná Covid vakcína nebude povinná. Ja tomu fakt nerozumiem.

Viete, od rána do noci sa modlíte za svoje ovečky, aby to prežili v čo najväčšom počte, ale potom ich vypustíte z košiara zo dňa na deň úplne bez problému aj nezaočkované, pritom Covid nezmizne. Ja tomu fakt nerozumiem.

Akože najprv príde prvých 180 tisíc vakcín pre 90 tisíc zdravotníkov, aj to nie pre všetkých, ovečky vypustíte a už bude všetko OK? To vám poradili tí odborníci čo sa vyparili? Či ich budete púšťať podľa Covid vĺn celé roky? Či ako to?

Viete pán premiér, ja teda fakt nerozumiem na čo toľko poníženia a nútenia, keď vlastne Covid očkovanie nebude povinné. To akože nemocnice budú kolabovať ďalej aj so zaočkovanými, ale vyčerpanými lekármi, lebo po krajine budú ďalej behať milióny nezaočkovaných? A my zaočkovaní sa tak do nemocníc pre iné ochorenia aj tak nedostaneme? Mne to hlava fakt neberie. Ale inak mám dobrú správu! Dve dávky vám ušetrím, už som objednaná v Prahe.

Viete pán premiér, ja tomu fakt nerozumiem. Načo teda tie povinné manévre s občanmi, keď vakcína nebude rovnako povinná?! Alebo my zaočkovaní budeme platiť nižšie dane?

Viete pán premiér, ja tomu už vôbec nerozumiem, ale zasa je pravda, že nemusím rozumieť všetkému rovnako, ako  vás dnes už nechápu ani najmúdrejšie vedecké hlavy Slovenska.

Tak čo už, pekné ránečko pán premiér! Majte sa zatiaľ krásne! Milujte sa, ale preboha nemnožte sa! Vy ste aj tak nenahraditeľný!

S úctou Lucia Tomečková

P.S. … kriste, ale ja tomu fakt nerozumiem. Viete, obmedzenia slobody povinné už takmer rok, lebo že čakáme na Covid vakcínu, ale tá nakoniec nepovinná… No čo už, odborníci na Slovensku sa už asi fakt vyparili. Skúsim sa popýtať tých českých.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)