Stĺpčeky

Vďaka dámy, vďaka za DALITO

Keď som zakladala DALITO, skúsení ma odhovárali. Vraj som „príliš ťažký kaliber“ viesť vydavateľstvo, ktoré pod mojim vedením nebude zverejňovať to, čo garantuje čítanosť a „normálnosť“ sa zasa nenosí.

Dalito ma ale naučilo, že stále je u nás veľa ľudí, ktorí sú stále rovnaké „ťažké náročné kalibre“ a zaujímajú sa aj o to, čo sa niekomu podarilo a dokážu o svojom názore slušne diskutovať, dokonca sa aj ospravedlniť. Na začiatku som bola skeptická, dnes už nie som. Nehovorím, že takých ľudí je väčšina, ale existujú aj na nete a sociálnych sieťach.

Podnikať  vo svete „netu zadarmo“, férovo a bez násilností, bulváru a často ponúkať aj veľmi nepríjemné zrkadlo sebe samým, poviem vám, je to vlastne taká malá sebevražda. Podnikať v priestore, ktorý sa ku všetkým dostáva zadarmo, ale zadarmo nie je. Naopak, to „zadarmo“ pre čitateľa stojí poriadny balík peňazí a neskutočné pracovné nasadenie bez akéhokoľvek voľného dňa roky. Bez ohľadu na súkromie a to, v ktorom kúte sveta sa práve nachádzate a prečo ste tam išli.


Udržať si normálnosť a úroveň v biznise, kde máte bojovať o čitateľa, je mimoriadne ťažké aj vtedy, ak odmietate zarábať na ich zraniteľnosti a bohužiaľ často aj jednoduchosti. V krajine, kde sa státisíce ľudí nelieči z psychiatrických diagnóz, v krajine, kde ľudia vďaka politikom prepadajú do obrovskej frustrácie, depresie a osamelosti.

Napriek tomu DALITO bojuje ďalej a robí všetko pre to, aby nestratilo svoju tvár serióznosti a normálnosti.

DALITO má dva roky. Poďakovala som už asi všetkým. Na záver som si nechala čitateľov, či dokonca prispievateľov, ktorí si toto všetko „zadarmo“ uvedomujú a Dalito podporujú napríklad tým, že sa zapoja do našej sms súťaže, z ktorej 45% ide na náklady chodu redakcie.

SÚŤAŽ: Hrajte, vyhrajte a cenu si vyberte

Obzvlášť dvoch dámam, ktoré sú v dnešnej dobe „netu zadarmo“ pre mňa nádejou toho, že sú aj ľudia, ktorí si uvedomujú, že to čo čítajú, za tým sú aj faktúry a platobné povinnosti a že za lajk faktúru nezaplatíte.

Moja veľká poklona z celého najúprimnejšieho srdca patrí dvom dámam, Lucii Tehlárovej a Zuzane Almaši Koreňovej, ktoré každý mesiac cez trvalý príkaz podporia DALITO 5 eurovou sumou. Symbolická suma pre faktúry, obrovská pre DALITO. Vďaka Vám dámy! Pri príležitosti druhého výročia Dalito som jednoducho cítila povinnosť sa Vám aj takto verejne poďakovať.


Pracovný vzťah nemusí byť vždy len a len o peniazoch


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *