Vegánska kozmetika zažíva boom. Viete, v čom spočíva jej výnimočnosť?

Prírodné kozmetické ingrediencie/foto: Shutterstock.com
PR -

Určite ste si všimli, že kozmetické značky pozorne sledujú trendy a tomu prispôsobujú aj svoje produkty. Vegánska kozmetika je čoraz populárnejšia a ľudí zaujíma, z akých ingrediencií sa ich obľúbené kúsky skladajú.

Vegánstvo je filozofia o úcte k všetkému živému

Vegánstvo nie je len životným štýlom, ale aj filozofiou. Jednoducho možno povedať, že vegáni nekonzumujú stravu, ktorá obsahuje akékoľvek zložky živočíšneho pôvodu. Nie je to však len o jedle, pretože odmietajú všetky zneužívania a krutosti voči zvieratám. Vyberajú si preto oblečenie, doplnky alebo kozmetiku, ktoré sú vyrábané s maximálnym ohľadom voči životnému prostrediu a nijak sa nedotýkajú života zvierat. Práve vegánska kozmetika je neoddeliteľnou súčasťou ich života a môžeme povedať, že skúsiť ju sa oplatí.

Vegánska kozmetika pre malých aj veľkých

Prečo je teda vegánska kozmetika výnimočná? V prvom rade preto, lebo neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Nenájdete v nej mlieko, medy, včelí vosk, lanolín, placentu alebo kolagén z rýb. Ingrediencie sú starostlivo vyberané tak, aby boli len rastlinného pôvodu a často sú z ekologického hospodárstva. Dôležitú úlohu zohráva aj obal, v ktorom sa kozmetika nachádza. Značky sa snažia vyberať materiály, ktoré sa dajú ľahšie recyklovať alebo kompostovať. Vegánska kozmetika je vyrábaná aj pre citlivú pokožku našich najmenších, takže si jej silu užije celá rodina.

Vyberte si pre seba to najlepšie

vegánska kozmetika
zdroj: notino.sk

Vegánska kozmetika je veľmi často prírodná a nenájdete v nej ani žiadne umelé konzervačné látky a zložky. Svetovo známe značky, ktoré nájdete v mnohých obchodoch, sa snažia vychádzať svojim zákazníkom v ústrety a začínajú predávať prírodnú kozmetiku, ktorá je neraz aj vegan. Žiarivým príkladom je práve Garnier, ktorý prestal svoje výrobky testovať na zvieratách a priniesol niekoľko prírodných kolekcií. K obľúbencom tejto značky patrí denný pleťový hydratačný krém Garnier Hyaluronic Aloe Jelly s extraktom z Aloe vera a kyselinou hyalurónovou, ktorý upokojuje a zjemňuje pleť, navracia jej elasticitu a obsahuje 96 % ingrediencií prírodného pôvodu. Používate vegánsku kozmetiku?

POZOR! Stovky kozmetických značiek na vás čakajú počas Black Friday týždňa od 21. do 27. novembra 2022 na notino.sk!