Stĺpčeky

Veľké životné upratovanie

Otvorila svoju šatníkovú skriňu. Bola taká veľká, že do nej celá mohla vojsť. Rozhliadla sa po svojich starých šatách. Na vešiakoch sa vynímali všetky jej minulé životy.

Ružové naivné obdobie, potom biele a žlté, blúzky s kvetmi a volánmi. Kedysi v nich bola neodolateľná. Idealistka s hlavou v oblakoch.

Usmeje sa na svoj odraz v zrkadle.


Potom všetky svoje staré ja nahádže na kopu. Nechce ich vláčiť so sebou. Boli by jej na ťarchu.

Vyberie vrecia a plní ich farebnými šatami a kostýmami. Pridáva aj topánky, klobúky, šatky a šály, dakedy si veľmi potrpela na to, aby bola zladená. Na čo to bolo vlastne dobré?, pýta sa v duchu.  Vždy upravená, každý detail na svojom mieste. Dokonalá ako figurína.

Vyprázdnila skoro celý šatník. Ponechá si len praktické, kvalitné a jednoduché veci.

Potom si sadla ku knižnici. Knihy a filmy, to bude ťažšie vytriediť, ale bola rozhodnutá. Vezme si len to najnutnejšie. Bez ktorých kníh, filmov a skladieb sa nezaobíde? Nie je ich zas tak veľa. Už dávno zistila, že dobré umenie je vzácne rovnako ako dobrý priateľ.

Začína nanovo. S novým mužom, v novom dome, uprostred prírody. Nebude potrebovať veľa vecí. Väčšinou bude chodievať oblečená v teplákoch alebo džínsach a vo vlasoch bude cítiť vôňu vetra.

Chce mať v živote už len podstatné veci a podstatných ľudí.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *