Veľkonočný golfový pondelok v Prahe

Dalito.sk/Ak sa pri golfe v Golf Club Praha zraníte, alebo to preženiete s českým mokom, FNsP Na Hoolce a FNsP Motol je z golfového klubu na dosah/foto: Dalito.sk

Česká republika je jednoznačne hokejová krajina.  Posledné roky mu však mimoriadne konkuruje golf. V Česku hrá tento, dnes už opäť olympijský šport takmer každý kto má ruky a nohy, dokonca aj takí, čo ich reálne nemajú, ale urobili všetko preto, aby sa na zelené greeny vrátili opäť. Telesne postihnutí golfisti majú dokonca aj vlastnú českú golfovú tour.

Česká republika má k dnešnému dňu 107 znormovaných golfových ihrísk, 184 golfových kubov a 53 252 registrovaných hráčov. Slovensko oproti susedom v golfe výrazne zaostáva. V krajine pod Tatrami je zatiaľ menej ako 30 znormovaných ihrísk a necelých 8 tisíc registrovaných hráčov.

Práve Veľkonočné sviatky vytiahli milovníkov tohto nádherného športu na ihriská. Počasie bolo fantastické a tak na greenoch nechýbali okrem „starých harcovníkov“ a profesionálov aj celé rodiny s deťmi.

Česi, ktorí sú preslávení národným slovíčkom „levne“ totiž už dávno pochopili, že jedine, na čo je golf naozaj náročný je čas a nie peniaze.

Dalito na Veľkonočný pondelok navštívilo jeden z najstarších golfových klubov v krajine Golf Club Praha. Milovníci golfu ho založili presne 15. marca 1926 na valnom zhromaždení, podľa dostupných údajov klubu  v pražskom hoteli Palace.

Členmi prípravného výboru bol v tom čase barón František Ringhoffer, Ing. Jaroslav Jahn a britský veľvyslanec Sir George Clerk.

Dobová historická fotografia z Golf Club Praha/foto: FB Golf Club Praha

História klubu je úzko spojená s mestskou časťou Motol. Pôvodné ihrisko sa nachádzalo v lokalite dnešnej Nemocnice Na Homolce. Aktuálne ihrisko , ktoré vybudovali dobrovoľníci klubu sa nachádza oproti nemocniciam Motol a Na Homolce, ktoré vedľa seba úzko susedia a z ihriska je na ne nádherný výhľad.

A tak aj na 19. jamke, v klube, môžete počuť, ako matka malým golfistom vysvetľuje, že to, na čo ukazuje do diaľky je nemocnica Motol, kde sa narodili.

A toto sú naše postrehy z hry na Veľkonočný pondelok v Golf Club Praha. Peknú hru priatelia, a aj dobrú chuť, lebo v club house aj nenormálne varia!

Ihrisko v Golf Club Praha krásne na jar vonia aj vďaka novým ovocným stromom. Keď príde čas, čerešne si sem so sebou určite nosiť nemusíte/foto: Dalito.sk
Ihrisko je prirodzene vsunuté do prírody mesta Prahy aj s vhodnými sochárskymi umeleckými dielami/foto: Dalito.sk