Spektrum

Veľkonočný golfový pondelok v Prahe

Česká republika je jednoznačne hokejová krajina.  Posledné roky mu však mimoriadne konkuruje golf. V Česku hrá tento, dnes už opäť olympijský šport takmer každý kto má ruky a nohy, dokonca aj takí, čo ich reálne nemajú, ale urobili všetko preto, aby sa na zelené greeny vrátili opäť. Telesne postihnutí golfisti majú dokonca aj vlastnú českú golfovú tour.

Česká republika má k dnešnému dňu 107 znormovaných golfových ihrísk, 184 golfových kubov a 53 252 registrovaných hráčov. Slovensko oproti susedom v golfe výrazne zaostáva. V krajine pod Tatrami je zatiaľ menej ako 30 znormovaných ihrísk a necelých 8 tisíc registrovaných hráčov.

Práve Veľkonočné sviatky vytiahli milovníkov tohto nádherného športu na ihriská. Počasie bolo fantastické a tak na greenoch nechýbali okrem „starých harcovníkov“ a profesionálov aj celé rodiny s deťmi.


Česi, ktorí sú preslávení národným slovíčkom „levne“ totiž už dávno pochopili, že jedine, na čo je golf naozaj náročný je čas a nie peniaze.

Dalito na Veľkonočný pondelok navštívilo jeden z najstarších golfových klubov v krajine Golf Club Praha. Milovníci golfu ho založili presne 15. marca 1926 na valnom zhromaždení, podľa dostupných údajov klubu  v pražskom hoteli Palace.

Posledný banker pri 18. greene v Golf Club Praha príjemne ochladzuje les/foto: Dalito.sk

Členmi prípravného výboru bol v tom čase barón František Ringhoffer, Ing. Jaroslav Jahn a britský veľvyslanec Sir George Clerk.

Dobová historická fotografia z Golf Club Praha/foto: FB Golf Club Praha

História klubu je úzko spojená s mestskou časťou Motol. Pôvodné ihrisko sa nachádzalo v lokalite dnešnej Nemocnice Na Homolce.

Výhľad z Golf Club Praha na Nemocnicu Na Homolce/foto: Dalito.sk

Aktuálne ihrisko , ktoré vybudovali dobrovoľníci klubu sa nachádza oproti nemocniciam Motol a Na Homolce, ktoré vedľa seba úzko susedia a z ihriska je na ne nádherný výhľad.

Výhľad z Golf Club Praha na FNsP Motol/foto: Dalito.sk

A tak aj na 19. jamke, v klube, môžete počuť, ako matka malým golfistom vysvetľuje, že to, na čo ukazuje do diaľky je nemocnica Motol, kde sa narodili.


FNsP Motol z ihriska/foto: Dalito.sk

A toto sú naše postrehy z hry na Veľkonočný pondelok v Golf Club Praha. Peknú hru priatelia, a aj dobrú chuť, lebo v club house aj nenormálne varia!

Členité golfové ihrisko v meste poskytuje nádherné výhľady po okolí/foto: Dalito.sk
V celom golfovom klube separujú odpad a golfisti to rešpektujú nielen na Deň Zeme/foto: Dalito.sk
Okolitý les príjemne zvlhčuje a ochladzuje ihrisko aj počas slnečných horúcich dní/foto: Dalito.sk
Nič tu nie je násilne dokonalé, všetko prirodzené a nenásilné, tak, ako to príroda stvorila/foto: Dalito.sk
Ihličnany tu navodzujú dokonalý pocit z prímorského golfového ihriska, ich vôňa sa šíri celým rezortom/foto: Dalito.sk
Ešte pôvodná drevená dlažba na zadné odpaliská/foto: Dalito.sk
Ihrisko v Golf Club Praha krásne na jar vonia aj vďaka novým ovocným stromom. Keď príde čas, čerešne si sem so sebou určite nosiť nemusíte/foto: Dalito.sk
Okolitý les príjemne zvlhčuje a ochladzuje ihrisko aj počas slnečných horúcich dní/foto: Dalito.sk
Ihrisko je prirodzene vsunuté do prírody mesta Prahy aj s vhodnými sochárskymi umeleckými dielami/foto: Dalito.sk
Golf Club Praha ponúka jedinečné výhľady nielen na mesto/foto: FB Golf Club Praha


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *