Šport

Veľký úspech mladej šortrekárky Petry Rusnákovej na EYOF

Slovenská reprezentantka v šortreku Petra Rusnáková získala na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Sarajeve zlatú medailu v utorkových pretekoch na 500 m, striebro patrí jej krajanke Lucii Filipovej.

Rusnáková na mládežníckom podujatí v metropole Bosny a Hercegoviny „pozlátila“ svoj druhý štart, v pondelok získala na 1500-ke striebro. Pre Slovensko je to v histórii zimných EYOF/EYOD len druhé zlato, prvé získala v roku 1999 v domácom prostredí kombinovaná biatlonová štafeta na 4×5 km (D. Šimočko, Slezáková, Hasillová, M. Kazár).

Slovenská reprezentantka v šortreku Petra Rusnáková pridala v pondelok na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Sarajevu striebornú medailu.


Vybojovala ju v pretekoch na 1500 m. Za víťazkou Elisou Confortolovou z Talianska zaostala o 0,025 sekundy.

Rusnáková prešla do finále suverénne, keď zvíťazila v rozjazdách i semifinále. Jej krajanka Lucia Filipová síce postúpila z rozjazdy z prvého miesta, ale v semifinále ju penalizovali.

výsledky – 1500 m – finále: 1. Elisa Confortolová (Tal.) 2:39,258 min., 2. Petra RUSNÁKOVÁ (SR) 2:39,283, 3. Michelle Catharina Velzeboerová (Hol.) 2:40,240, … Lucia FILIPOVÁ (SR) – penalizácia v semifinále

Môže vás zaujať:

Najlepšia slovenská žena jachtárka roka má iba deväť rokovKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *