Šport

Vieme sa ospravedlniť? Takto to robia športoví velikáni vonku

Vedenie futbalového klubu AS Monako 26. januára 2019 suspendovalo trénera Thierryho Henryho. Dôvodom bolo neuspokojivé postavenie klubu v tabuľke najvyššej francúzskej futbalovej súťaži Ligue 1. Na post hlavného kouča klubu sa nakoniec vrátil Leonardo Jardim, ktorého v októbri 2018 nahradil práve Henry. Jednoducho si vedenie klubu vedelo priznať chybu a trénerovi sa za zbrklé rozhodnutie ospravedlniť, verejne. 

Jardim sa vrátil napriek tomu, že  v októbri zinkasoval odstupné 8 miliónov eur.

Nový kontrakt s AS Monaco podpísal 44 ročný tréner tentoraz na dva a pol roka potom, čo sa mu nemal problém verejne ospravedlniť viceprezident klubu Vadim Vasiljev.


„Musíme akceptovať, že sme predali priveľa dôležitých hráčov. Nedokázali sme postaviť nové konkurencieschopné mužstvo a ukončenie spolupráce s trénerom Jardimom bolo predčasné. Mali sme mu dať viac času, aby pokračoval v práci,“ dodal viceprezident klubu Vasiljev.

Ani ospravedlnenie a priznanie si manažérskej chyby však viceprezidentovi klubu nepomohlo a 14. februára prišiel o svoju funkciu. Agentúre AFP to potvrdil zdroj blízky francúzskemu tímu.

Novým generálnym riaditeľom francúzskeho futbalového klubu AS Monaco sa nakoniec stal ruský obchodník Oleg Petrov. 22. februára 2019 na tomto poste nahradil práve krajana Vadima Vasilijeva, ktorého ruský majiteľ Dmitrij Rybolovlev prepustil minulý týždeň pre neuspokojivé výsledky klubu v tejto sezóne.

Petrov doteraz pracoval vo veľkých medzinárodných spoločnostiach v niekoľkých odvetviach vrátane spotrebnej elektroniky, hnojív a diamantov.

„Má rozsiahle skúsenosti s operačným riadením a rozvojom značiek na globálnych trhoch,“ citovala agentúra AFP vyhlásenie klubu. „Tieto zmeny, ale aj zmena vo vedení, by mali pomôcť Monacu vrátiť sa k víťazstvám,“ povedal Rybolovlev.

Vieme sa ospravedlniť verejne aj na Slovensku?


Môže vás zaujať:

Martin Kohút: „Nehovorím, že v slovenskom hokeji nie je korupcia.“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *