Stĺpčeky

Viete si predstaviť, že v domovoch sú najzraniteľnejší izolovaní dodnes?

Minister zdravotníctva Lengvarský (nom. OĽaNO) dnes navštívi očkovacie centrum Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem prehliadky centra bude rokovať aj s vedením kraja.  Chvalabohu! Konečne sa štát ide spýtať ako to robiť, keď tam majú zaočkovaných toľko najzraniteľnejších.

Slovensko už očkuje od 16 rokov. Tak dobre, AŽ od 18+, kým tí, pre ktorých sa to všetko údajne robilo, sa v tisícoch nevedia dostať k vakcíne. Ale hlavne, že to slovenské „sme prví“ už máme vykričané za sebou. Až na to, že stačilo pár dní a skončili sme na chvoste.  Vraj, to nie my, ale ľudia, ktorí sa nechcú dať očkovať! Naozaj?

Taký chaos v očkovaní, aký predvádza slovenská vláda by sa mal vyučovať na univerzitách, aby už zbytočne nikdy nezomierali ľudia. Aj vďaka hodinovým zmenám v stratégii očkovania, ktorú ešte aj pri AstraZeneca robíme úplne opačne ako celý svet. „Poznáte seniora staršieho ako 70 rokov, ktorý sa chce dať zaočkovať, no nemôže sa dostať do vakcinačného centra? Pomôžte mu a vakcínu dostanete spolu s ním. Ľudia starší ako 50 rokov sa môžu už  zaregistrovať a následne očkovať vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Aj chronickí pacienti už majú vlastnú kolónku,“ oznamuje denne rezort zdravotníctva ako na dedinskom trhu. Také niečo nedôstojné som zo strany štátu už dávno nevidela. To čo platí ráno, už neplatí večer a po polnoci už absolútne. O nezaočkovaní druhou dávkou sa už rozpisovať nebudem.


A do toho stále dokola, to nie my, to ľudia sa nechcú očkovať! Naozaj? Ako je potom možné, že ešte 5. mája obec Beluša oznámila, že až teraz mobilná očkovacia jednotka zaočkovala prvou dávkou klientov a personál DSS?! Viete si to predstaviť, že doteraz boli izolovaní od rodín a okolitého sveta? Takmer päť mesiacov potom, ako sa demonštratívne nechali zaočkovať aj mladí politici s V-čkom!

„Vďaka tomu, že budú klienti v zariadení preočkovaní, budeme môcť následne po veľmi dlhej dobe uvoľniť prísne nariadenia v zariadení a umožniť režim návštev či stretnutí klientov s rodinami!“ informovala Zdena Hyžáková, vedúca sociálnych vecí  na Obecnom úrade v Beluši. Viete si to predstaviť, že kým vláda očkuje mladých 18+, v DSS sú dodnes zatvorení najzraniteľnejší, ktorí sa stále nedokážu dostať k vakcíne? Koľko takých zabudnutých Bohom máme po Slovensku? Halóóó!? Ako je to možné, keďže podľa zodpovedných sa ľudia nechcú už očkovať?! Vám to naozaj príde humánne, solidárne a normálne?  

Politici, už zabudnite na obsesiu víťazstva „sme prví“. Vážení, túto covid olympiádu Slovensko navždy prehralo! Vy to naozaj nevidíte? Ani na číslach obetí covidu?


Tak preboha to očkovanie, keď už „nevyhráme“, tak ho aspoň nejako dôstojne ustojte. Životy na Slovensku predsa za to stoja! Či už nie? Úprimnú sústrasť prejavujem všetkým pozostalým. Ani si neviem predstaviť, že mnohí z nich už  boli tak blízko vakcíny, ale pre diletantstvo politikov sa jej nedožili. Možno bola vakcína hneď na ulici, vedľa ich domu, len termín neprichádzal napriek tomu, že obeť patrila do rizikovej skupiny. Je pre mňa dôležité, aby pozostalí, ktorých milovaní sa nevedeli k vakcíne dostať od decembra, aby vedeli,  že v tom nie sú sami, že sú aj takí, ktorým to nie je jedno.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *