Šport

Vlhovej striebro – medailové zrkadlo: Slovensko v tabuľke pred Rakúskom, Francúzskom aj Nórskom  

Len tri stotinky delilo slovenské alpské lyžovanie od tretieho miesta v priebežnom medailovom zrkadle 45. MS v alpských lyžiarskych disciplínach. Pritom Petra Vlhová sa mohla na tejto lichotivej pozícii vyhrievať s tímom USA, teda zatiaľ so svojou úhlavnou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou.

Tá má nahraté zlatom zo super-G a dala si v piatkovej kombinácii pauzu, jej vrstovníčka si v tejto súťaži „nahrala“ prvý individuálny kov. Obe tak môžu ísť do plného rizika na budúci štvrtok a sobotu. To by šli tak či tak, ale lepšie je mať niečo hotové za sebou.

V obrovskom a predovšetkým v špeciálnom slalome sa medaila očakáva od oboch, svetová verejnosť vníma dve zlaté ambície Shiffrinovej, slovenská verí, že jej aspoň jednu uchmatne spolufavoritka.


Petra Vlhová bude mať tak na záver šampionátu možnosť vylepšiť zrkadlo, ktoré sa medzitým z pohľadu Slovenska pravdepodobne trochu zahmlí, ale po troch súťažiach (z 11-ich) ukazuje krásnu tvár. Štvrtá pozícia spolu s Rakúskom a Francúzskom, to už hej! V tabuľke pritom nie je alpsky etablované Nemecko a chýbajú aj tradiční medailisti zo Švédska.

zlato   striebro  bronz  spolu
1. Taliansko     1         1       0     2
2. Švajčiarsko  1         0       1     2
3. USA             1         0       0     1
4. SLOVENSKO  0     1       0     1
Rakúsko           0         1       0     1
Francúzsko      0         1       0     1
7. Nórsko         0         0       1     1

Môže vás zaujať:

Vlhovej striebro – „Spokojná i smutná, no je to skvelý deň“Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *