Správy

Všetky tlačivá na jednom mieste. Formuláre už aj pre právnické osoby

Elektronické formuláre daňových priznaní sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa (FS) ich dnes zverejnila na svojom portáli. Zároveň sme zverejnili aj ďalšie formuláre a tlačivá. Dalito.sk o tom informovala Martina Rybanská, hovorkyňa FS.

„Finančná správa vyšla opäť v ústrety svojim klientom. Oddnes sú pre klientov dostupné ďalšie formuláre pre daňové priznanie (DP) k dani z príjmov. K formulárom pre fyzické osoby typu A aj B či k daňovému priznaniu k dani z pridanej hodnoty pribudol aj eFormulár pre podávanie daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb. Finančná správa chce aj týmto spôsobom prispieť ku komfortu a spokojnosti svojich klientov,“ uviedla Rybanská.

Okrem formulárov k dani z príjmov boli v uplynulých dňoch nasadené aj ďalšie tlačivá. Zverejnené je už napríklad aj tlačivo Žiadosti o vydanie potvrdenia o daňovej rezidencii či Oznámenie o zániku daňovej povinnosti, či Oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou.


Klienti nájdu tlačivá na portáli finančnej správy: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov ako v aplikácii eDane.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *