Vyberte si správnu podlahu, veď po nej chodíte denne

Dalito.sk/ilustračné foto: Lubo Ivanko / Shutterstock.com
PR -

Pri sťahovaní alebo len pri vašej novej dávke inšpirácie sa môžete rozhodnúť zmeniť vo svojom byte prakticky čokoľvek. Niektoré veci je jednoduché meniť aj každý pol rok, ale niektoré sú zložité na výmenu aj vtedy, ak by ste ich menili len raz za desať rokov. Je preto nutné premýšľať výrazne dopredu, ale ak to aj nevyjde, nevadí. Dnes už nie je problém spraviť takmer nič v každej domácnosti.

Stačí mať len trochu predstavivosti. Obzvlášť dôležité je to na veciach, po ktorých každý deň stúpate a vy cítite, že to nie je to, čo by ste ďalej chceli u vás doma tolerovať.

Nie je podlaha ako podlaha

Pri rekonštrukcií podlahy ide naozaj o väčšiu vec u každého, kto je už nasťahovaný. Pri predstave, že by bolo potrebné všetok nábytok, koberce a iné drobnosti, vyniesť von do iných izieb, viacerí sa potom do takej zmeny ani len nepustia. Je to ale chyba. Dnes sú podlahy, akékoľvek, veľmi dostupné a dokonca aj špecifické pre každú miestnosť. Do kuchyne by ste si predsa nedali koberec, niekam by ste si dali zase laminátové podlahy a do detskej izby zase niečo mäkké. Vkus a užitočnosť išli takmer vždy ruka v ruke. Práve laminát je cenovo dostupný a veľmi odolný voči hluku a najmä vode, čo je výhoda. Podobnosť s drevom alebo kameňom len umocňuje nádych modernosti v domácnosti.

Klasika nad všetko

Naďalej mnoho ľudí nedá dopustiť na klasické plávajúce podlahy, ktoré sa nájdu pravdepodobne v každej domácnosti. Ide o skvelý a lacný spôsob, ktorý mnohokrát vyzerá elegantne. Drobnou nevýhodou by mohla byť nižšia odolnosť voči škrabancom alebo vode, ktorá by mohla spôsobiť nepríjemné vŕzganie. Na druhej strane ide o podlahu, ktorú bez problémov vymeníte dokonca aj sami bez pomoci profesionálov. Ušetríte teda minimálne dvojnásobne. Dostupnosť a kvalitu môžete nájsť aj na internete, takže si všetko poriadne prezrite a rozmyslite.