Vychutnajte si bezdymové leto. Revolučná elektronická cigareta IQOS VEEV prišla už aj na Slovensko

Dalito.sk/Bezdymové leto s elektronickou cigaretou IQOS VEEV/foto: IQOS
PR -

K horúcemu letu neodmysliteľne patrí relax, chutný drink a pohoda. U dospelých fajčiarov je to aj cigareta. Ak však nechcú obťažovať svoje okolie nevábnym cigaretovým dymom, poteší ich absolútny hit sezóny – bezdymová elektronická cigareta IQOS VEEV.

Novinku priniesla spoločnosť Philip Morris International s cieľom vytvoriť svet bez cigaretového dymu a ponúknuť dospelým fajčiarom, ktorí nechcú alebo nevedia prestať fajčiť, menej rizikovú alternatívu ku klasickým cigaretám. S prvým bezdymovým zariadením na zahrievanie tabaku IQOS sa slovenskí dospelí fajčiari stretli už pred piatimi rokmi. Novinke IQOS VEEV s inteligentnou technológiou MESH™ sa potešia tí, ktorí uprednostňujú zariadenia na báze vapingu.

Bezdymové alternatívy prinášajú menšie riziko

Aj keď ideálnym riešením je, aby fajčiari úplne prestali s užívaním tabaku a nikotínu, zbaviť sa tohto návyku nedokáže každý. Väčšina škodlivých látok pri klasických cigaretách vzniká pri samotnom horení tabaku. Bezdymové alternatívy, ako sú elektronické cigarety alebo zariadenia na báze nahrievania tabaku IQOS, tabak nespaľujú, ale iba nahrievajú. Tým pádom neprodukujú cigaretový dym ani decht, uvoľňujú iba vodnú paru, teda aerosól. Produkujú tak v priemere o viac ako 95 % nižšie množstvo škodlivých chemických látok v porovnaní s klasickými cigaretami[1]. Ďalšou dobrou správou je, že eliminujú problém pasívneho fajčenia, ktorým fajčiar pri klasických cigaretách ohrozuje svoje okolie. Bezdymové výrobky tak ponúkajú dospelým fajčiarom klasických cigariet lepšiu, menej rizikovú alternatívu. Nie sú však úplne bez rizika, keďže dodávajú telu nikotín, ktorý je návykový.

Hit tohto leta – chytré vapovanie

Elektronická cigareta IQOS VEEV bola navrhnutá vo Švajčiarsku a je výsledkom dlhoročného vedeckého výskumu a vývoja. V porovnaní so zariadením na zahrievanie tabaku IQOS, funguje na princípe odparovania e-kvapaliny s obsahom nikotínu, a to pomocou inteligentnej technológie IQOS VEEV MESH. Na rozdiel od tradičného systému knôtu a cievky, ktoré používajú bežné elektronické cigarety, je nahrievač v neustálom kontakte s e-kvapalinou v náplni, čo užívateľovi zabezpečuje konzistentnú chuť. Inteligentné digitálne ovládače kontrolujú hladinu e-kvapaliny a v prípade, že príliš klesne, zariadenie vypnú. Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila prehriatiu a spálenej chuti. Chytrá je aj mobilná aplikácia určená pre systémy iOS a Android, cez ktorú sa dá nastaviť napríklad veľkosť oblaku aerosólu, vybrať typ vibrácie alebo elektronickú cigaretu na diaľku jednoducho uzamknúť či zablokovať. Nabíja sa pomocou USB-C kábla za menej ako 35 minút[2]. Pri nečinnosti sa sama vypne, aby si šetrila batériu.

Bezpečná manipulácia, rýchle nabíjanie

IQOS VEEV
Vychutnajte si bezdymové leto Revolučná elektronická cigareta IQOS VEEV prišla už aj na Slovensko/foto: IQOS

Obsah náplní pre IQOS VEEV nie je možné upravovať, čo zabraňuje manipulácii s e-kvapalinou a zaručuje tak ich bezpečnosť. Užívateľ presne vie, aký je obsah náplne, nakoľko sa do uzatvoreného systému vkladajú iba štandardizované náplne priamo od výrobcu. Na výber má aktuálne sedem rôznych príchutí. Dizajnom IQOS VEEV poteší najmä dámy. Tvarom a veľkosťou dokonale padne do ruky a zmestí sa aj do listovej kabelky.


[1] Zdroj: Zníženie hladiny širokej škály škodlivých chemických látok (okrem nikotínu) v porovnaní s dymom z referenčnej cigarety (3R4F). Dôležitá informácia IQOS VEEV nie je bez rizika. Dodáva nikotín, ktorý je návykový. [2] Pre optimálny výkon nabíjania používajte napájací kábel a adaptér IQOS, ktoré sú súčasťou balenia.