Vyhraj na Slovensku voľby a môžeš všetko. Úplne všetko a ešte aj viac

Dalito.sk/Expremiér Peter Pellegrini (SMER-SD) odovzdáva 21. marca 2020 úrad a kanceláriu na Úrade vlády SR novému premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Kým celý svet hlásil komunitné šírenie koronavírusu, Slovensko ho zatĺkalo ešte aj po lete a neskôr ho začalo volať „nevysvetliteľné“ či ako. Kým Európa a takmer celý svet počítali a počítajú úmrtia Covid-19 „S“, Slovensko dodnes „NA“ a ešte aj iba pľúcnu formu, pritom vedci aj lekári potvrdili, že zabíja aj pri kardiovaskulárnych či neurologických komplikáciách.

Kým celý svet hovorí o celoplošnom testovaní, na Slovensku ho z celoplošného testovania premenujeme na nejaké skríningové, ktoré vraj nie je už celoplošné. Asi to znie lepšie. Aj s tou “povolenkou” do prírody… A asi jediná krajina EÚ nemáme doteraz vlastnú trasovaciu aplikáciu eRúška, ktorú už medzi krajina prepája EÚ. V tomto všetkom naozaj Slovensku nemôže nikto zobrať prvenstvo. A svetový experiment na slovenský spôsob pokračuje ďalej…

Vlastne mi to je už jedno, lebo každý príčetný človek si už vie informácie overovať aj mimo úradu vlády a ministerstiev SR.

Čo ma však do budúcnosti Slovenska naozaj veľmi trápi je, že sa bojím, že raz, tak ako doteraz, Dalito pripomenie déjá vu na FB, že presne na to upozorňovalo už dávno.

Mám totiž taký veľmi zlý pocit, že po tom všetkom, čo si pri obyvateľoch Slovenska počas pandémie dovoľuje vláda Igora Matoviča (OĽaNO) za tichého aj nesúhlasu obyvateľov, už nikdy nič nebude na Slovensku lepšie ako doteraz.

Vláda Igora Matoviča totiž všetkým politikom ukázala, ako si s obyvateľmi môže robiť čo chce. Ich životmi, osudmi, zamestnaním, zdravím… Ako jej v tom pomáha aj nefunkčný právny systém, v ktorom sa skutok musí najprv stať. Len si spomeňme na nezvládnutú štátnu karanténu na jar alebo celoplošné testovanie krajiny za dva dni, ktoré si nedovolila, a niečo mi hovorí, že ani nedovolí, doteraz žiadna vláda minimálne EÚ.

Taký Mečiar či Fico, ktorí nám desaťročia devastovali a rozkrádali krajinu musia oči aj ústa otvárať, čo všetko si ešte mohli dovoliť a nedovolili. Podľa toho, ako poslušne väčšina obyvateľov Slovenska vykonáva aj posadnuté nápady vlády, väčšine politikov na Slovensku musí byť jasné, že vládnuť v tejto krajine “spoločenstva” je vlastne jednoduché.  Že ešte aj tie Mečiarove a Ficove kostičky boli zbytočné. Išlo by to aj bez tej almužny.

Bojím sa budúcnosti. Bojím sa, či ešte niekedy budú aj na Slovensku platiť pravidlá a morálne nastavené normy vyspelej demokracie 21. storočia. Vláda Igora Matoviča totiž vyslala do budúcnosti jasný signál, že to ide aj bez toho. Vlastne čokoľvek od kohokoľvek. Stačí vyhrať voľby (niektorí úradníci ani nie) a naozaj môžeš všetko. Úplne všetko a ešte aj viac. Nielen bývalý poslanec SMER-SD Pavol Paška.

Alebo sa naozaj nájde seriózny politik, ktorý zabudne na to všetko, čo počas pandémie predviedli politici so slovenskou ústavou a začne odznova? Nájde sa vôbec taký? Vyrástol v “slovenskom spoločenstve” vôbec taký, čo to v budúcnosti nezneužije?

Nikdy nezabudnem, ako sa Fico pred rokmi chválil v Európskom parlamente, keď sa ho tam jeho kolegovia z iných krajín pýtali, ako je možné, že to Slovákom stačí. A on sa pochválil, že Slováci sú známi tým, že sú pracovití, skromní a stačí im málo. Čo si tak asi o slovenskom “spoločenstve” myslia politici vyzretých demokracií dnes?

Dnes mám pocit, že mnohým stačí ešte menej.  Ale verte, ja medzi takých nepatrím a ani nikdy patriť nebudem. A vy ku ktorým patríte? Som totiž na seba mimoriadne náročná a tak som náročná aj na tých, ktorí ma majú zastupovať a slúžiť mi. Lebo život nám uteká nesmierne rýchlo a ten od marca 2020 nám už nikto nevráti…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)