Výrok týždňa: Ako nám Matovič opäť ukázal, že je obyčajný primitív

Dalito.sk/Minister financií I. Matovič (OĽaNO) a guvernér NBS P. Kažimír (exposlanec SMERu-SD) pozdravujú ľudí, vraj dobrej vôle, na Slovensku z rokovania ministrov financií a guvernérov členských krajín EÚ v Lisabone 21. 5. 2021/zdroj: IM

Na rozdiel od popredného svetového herca, ktorý sa za spôsob reakcie, a teda za spôsob verejného zastania sa svojej manželky ospravedlnil, karpatský provinčný politik súci na odborné vyšetrenie zostáva hrdý na svoju stupídnosť a primitivizmus. Opäť len potvrdil, že je úbohý, arogantný a nevychovaný. Česi by povedali obyčejný spratek.

„Will Smith je chlap na správnom mieste, nemá sa za čo nejakému zbabelému blbečkovi ospravedlňovať,“ napísal Igor Matovič na margo incidentu, ktorý je už dostatočne známy. „Viem, že do trápnučkého sveta obdivujúceho zoženštilých akožechlapov, jedna chlapská nepatrí … ale mne je manžel, ktorý sa zastane verejne svojej manželky, sympatický. Facka za sprosté vtipy z choroby ženy je fajn. Will má gule, na rozdiel od tých, čo ho pohoršene odsudzujú.“

Primitív Matovič

Pamätáte si, ako Matovič verejne nechutným spôsobom útočil na rešpektovanú odborníčku, šéfku ŠÚKL Zuzanu Baťovú? Nerobil si z nej žarty, nevtipkoval, ale tie urážky myslel vážne. Expertku, ktorej nesiaha ani po členky, tento podvodník s plným vedomím toho, čo robí, dourážal.

Vtipkovanie na adresu Smithovej manželky bolo hrubo cez čiaru a bolo prejavom úbohosti onoho „komika“. No ak Matovič v tomto prípade schvaľuje facku, čo v prípade vážne mienených hrubých urážok?

Mimochodom všimli ste si, ako zároveň dourážal všetkých, ktorí takéto fackovacie riešenia nepovažujú za správne? Ten primitív využije každú príležitosť, aby urazil slušných ľudí.

Len si akosi nevšimol, že v okamihu, keď sa Will Smith za svoju reakciu ospravedlnil, dostal sa práve do tej pozície, ktorú Matovič nazval trápnučkým svetom obdivujúcim zoženštilých akožechlapov. Takže vlastne nakoniec urazil aj samotného herca.

V čase prepadu Slovenska v chudobe, brutálneho zdražovania, vlny utečencov, pretrvávajúcej pandémie, meniacej sa svetovej ekonomiky a mnohých ďalších problémov, minister financií a predseda najsilnejšieho koaličného hnutia rieši na sociálnej sieti bulvár.

Matovič rovnaký ako Fico

Ak by sa takto mali riešiť podobné problémy, ak by sme nemali v sebe stopku a schopnosť dôstojne reagovať, prípadne za nevhodné reakcie sa ospravedlniť, ocitli by sme sa v násilnom, arogantnom svete. Zrejme taký svet by Matovičovi najviac vyhovoval. Napokon, veď on už roky taký svet buduje a šíri. Vulgárny, hrubý, arogantný svet. To je Matovičova parketa. V tomto je rovnaký ako Fico.

Nedostatok sebakontroly, neschopnosť sebareflexie a ospravedlnenia či krčmový spôsob riešenia je pre Matoviča znakom hrdinstva. Znakom chlapského sveta. Slušnosť a sebaovládanie sú tak podľa neho znakom zoženštilosti. Ešte raz: stále tu hovoríme o osobe, ktorá je v pozícii ministra.

Toto už nie sú ponožky ani vantajm-nextajm. Toto je už definitívne potvrdenie nevychovanosti, neslušnosti a primitívnosti. Takýto človek nemá čo hľadať vo verejnom živote.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)