Názory a Komentáre

Výrok týždňa alebo Matovič opäť sebastredne a na hulváta. Vitajte v Karpatskej rokline

ako žije Počiatek

„Ja som vyhral voľby, sorry,“ odpovedal Igor Matovič počas debaty Denníka N na otázku, či necíti zodpovednosť za štýl svojej politiky. Pokračoval ukrivdenosťou, že nemá primeraný mediálny priestor. K tomu pridal osočujúci útok na Mariána Leška.

Tak vyzerá Matovičova odpoveď na otázku, či necíti zodpovednosť za ten štýl jeho politiky, ktorého sme svedkami. Ani náznak sebareflexie, ani náznak politickej kultúry a morálky.

Mimochodom minister financií sa vo svojich podlostiach dostal už do bodu, keď jeho tvrdenie musí označiť za nepravdivé priamo premiérov poradca. Vitajte v Karpatskej rokline.


Opäť ten narcizmus

Späť k téme. Matovič nevyhral voľby, vyhralo ich OĽaNO. Na rozdiel od prezidentských volieb tie parlamentné nie sú individuálnou súťažou medzi jednotlivými kandidátmi, ale súťažou politických strán.

Iste, volič si politickú stranu personifikuje do osoby lídra. Stotožňuje ju s lídrom. Ten má preto obrovský, často až zásadný podiel na výsledku. Avšak vyhlásiť to, čo povedal Matovič, je vrcholne sebastredné.

Mečiar, Paška, Matovič

„Je po voľbách, zvyknite si,“ počuli sme do Mečiara. Neskôr sa podobnou aroganciou blysol Paška: „Vyhraj voľby, môžeš všetko.“ Teraz Matovič sebastredne: „Ja som vyhral voľby, sorry.“


Narcizmus, arogantnosť, útoky, hádky, diletantstvo, rozvrat štátu i verejných financií. Sabotáž demokratických pravidiel a politickej kultúry. Neschopnosť sebareflexie. Neschopnosť cítiť čo len trochu zodpovednosti za otrávenú atmosféru v spoločnosti, šírenie lží a neustále útoky a urážanie druhých. Žiaľ, nič nenasvedčuje, že by sa v tom malo niečo zmeniť.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *