Výrok týždňa: Keď Sulík (užitočný idiot Moskvy) nazýva kritiku obmedzovaním slobody slova

Dalito.sk/Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)/foto: ÚV SR

Za vyjadrenie, že ak to bude nevyhnutné, budeme platiť za ruský plyn rubľami, Richard Sulík oprávnene zožal kritiku.

V kontexte aktuálnej situácie sú vyjadrenia verejných činiteľov brané mimoriadne vážne a preto by mali citlivo vážiť slová. No ak Sulík ani po silnej kritike a ani po tom, ako ruské propagandistické médiá jeho vyjadrenie okamžite využili, nie je schopný svoje slová prehodnotiť, je to viac než povážlivé. Slová o užitočnom idiotovi Moskvy sú namieste.

Vraj hypercitlivosť médií a obmedzovanie slobody slova

Kritiku svojho postoja vníma biznisový pragmatik Sulík ako „hypercitlivosť slovenských médií, ako sa tu všetci začínajú strašne zavzdušňovať“. Pripadá mu to „ako výrazné obmedzovanie slobody slova“. Lebo vraj „človek povie trošku niečo vedľa a hneď sú z toho všetci na vetvách.“

Toto povie minister hospodárstva po kritike za postoj, ktorým nahráva Kremľu (rozumej vojnovým zločincom). Nehovoriac o tom, že to vôbec nie je trošku niečo vedľa, ale poriadne mimo a v mimoriadne vážnej veci.

Je jasné, že odpojiť sa od ruského plynu nejde zo dňa na deň. No minister hospodárstva zatiaľ neponúkol žiadny krízový scenár pre prípadný výpadok plynu. Ani neponúka riešenia, iba – v prípade nevyhnutnosti – platbu v rubľoch.

Nahráva Smeru a antisystému

Patríme medzi krajiny s najväčšou závislosťou od ruskej ropy. O to viac by sme však mali podporovať spoločný európsky postoj, nie ho rozbíjať. Pretože ak Putin splní svoje hrozby, budeme existenčne odkázaní na pomoc EÚ.

Tiež by sme mali mať pripravený scenár, plán na takú situáciu, ak by reálne nastala. Lebo ak k výpadku naozaj dôjde, vláda sa bude znovu len bezradne dívať, prípadne poniektorí budú kadekoho obviňovať.

Európska únia Putinovu hru odmieta, no Sulík na ňu svojim postojom naskakuje a napomáha snahe rozbiť dnešnú jednotu únie. Kritiku za uvedený postoj chápať ako hypercitlivosť médií a výrazné obmedzenie slobody už pripomína Fica či Blahu. Keď k tomu pridá cynický útok na „mainstreamové médiá“, tak si už s tými dvomi môže rovno podať ruku akože “dal som to”…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

https://www.dalito.sk/sulikovi-sme-odovzdali-ruble-platit-nimi-moze-v-moskve-ale-len-vo-svojom-mene/