Výrok týždňa: O papalášizme poslankyne Hatrákovej 

Dalito.sk/(zľava) Exprezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar, expredseda vlády SR Robert Fico a exminister vnútra SR Robert Kaliňák (všetci SMER-SD) počas TK o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice v Bratislave 27. februára 2018/ FOTO TASR - Marko Erd

Poslankyňa OĽaNO Katarína Hatráková na zdôvodnenie, prečo nezahlasuje za súhlas s väzobným stíhaním poslanca Fica povedala: „Pred zákonom a pred Bohom sme si všetci rovní. Ale v tomto zmysle on (rozumej Fico) nie je bežný človek…“

Takže pred zákonom sme si síce všetci rovní, ale poslanci sú pred zákonom viac rovní než my bežní občania. Pretože tu ide práve o rovnosť pred zákonom, o nič iné. Práve túto rovnosť Hatráková najprv uznáva, no vzápätí ju popiera. Zbohom zdravý rozum. Vitajte vo svete ďalšieho papalášizmu v prostredí vládnej koalície.

Poslanci sú pred zákonom viac než my ostatní?

Hatráková má pocit, že je kvalifikovaná posúdiť požiadavku prokurátora na vydanie Fica do väzby. Gratulujeme. Poslankyňa, ktorá svojimi schopnosťami nepresvedčila svojich kolegov ani o svojej kvalifikovanosti na pozíciu detskej ombudsmanky sa aj bez právnického vzdelania cíti byť kvalifikovaná posúdiť požiadavku prokurátora.

Lenže ona v skutočnosti nič neposudzovala, respektíve posudzovala čisto politicky. A najmä papalášsky. Aj toto je ďalší výsledok experimentu s Matovičom a spôsobom jeho skladania kandidátky.

Prehra Hegera a Matoviča a facka od vlastných

Všetko, čo Matovič robí, je o náhode. Ak niečo vyjde, je hrdina, ak nevyjde, na vine sú tí druhí. Stupídne, podlé a primitívne, ale Matovič.

Výsledok hlasovania o súhlase Národnej rady s väzobným stíhaním poslanca Fica je obrovskou fackou pre šéfa OĽaNO i premiéra. Od vlastných (a ich papalášizmu) a najmä od toho, ktorého sa Matovič už od predvolebnej kampane neustále zastáva a nedá na neho dopustiť ani po tomto hlasovaní, teda od Borisa Kollára a jeho politickej rodinky.

Je jasné, že Kollár a spol. nepriamo hlasovali aj o sebe a zároveň sa aj takto mstia za obvinenie Pčolinského. Ale Hatráková? Buď pomsta za to, že ju nezvolili, alebo naozaj otvorený papalášizmus. Nuž a jednoduchá Tabák je kapitola sama osebe.

Po tomto hlasovaní už koalícia nemá právo nazývať sa protikorupčnou. Už to nie je dôveryhodné.

Aby Matovič prekryl túto zradu a veľké fiasko, zaútočil na prezidentku a stranu SaS. Opäť podlé, stupídne a primitívne, ale jednoducho Matovič. V týchto spôsoboch je rovnaký ako Fico.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu a raz mesačne vyhrať knihu podľa vlastného výberu)