Poradňa

Vytvorte si modernú kúpeľňu, ktorá vám vydrží roky

Rekonštrukcia kúpeľne patrí k finančne náročným investíciám a rodiny, ktoré žijú v panelákoch na byte a majú ešte umakartové jadro, sa musia pripraviť na väčšiu investíciu. Predsa len odstránenie umakartu a následne murovanie jadra je rekonštrukcia, ktorá si vyžaduje čas a prácu skúsených murárov. Ak si ale chceme vytvoriť modernú kúpeľňu, nesmieme sa báť investovať do kvalitného vybavenia. Veď predsa ak chceme, aby nám zariadenie kúpeľne vydržalo, potrebujeme kvalitné vybavenie, ktoré je aj trošku drahšie.

Ak vás v blízkej dobe čaká rekonštrukcia kúpeľne, vytvorte si modernú kúpeľňu, ktorá vám vydrží roky. Na čo by ste sa mali zamerať?

Výber kvalitných obkladov

Aj keď viacerí dizajnéri vyberajú neutrálne farby aj v kúpeľni, nemali by sme sa báť farebnosti. Nadčasové moderné obklady v príjemných farbách dokážu z fádnej kúpeľne vytvoriť luxusnú kúpeľňu akú nájdete aj v tých najluxusnejších obchodoch.

Ak by sme vám mohli poradiť, uprednostňujte talianske obklady. Ak túžite po luxusnej kúpeľni, vyberajte kúpeľňové obklady Made in Italy s dôrazom na detail a s veľkou dávkou elegancie. Nebojte sa farieb. Veď kúpeľňa nemusí byť len béžová, či biela. Pokojne stavte aj na tmavé obklady do menších kúpeľní. Takto zvýrazníte umývadlo, vaňu, bidet a zvyšné zariadenie kúpeľne.

Uteráky a osušky zladené s farebným prevedením obkladov a kúpeľňovým zariadením

Súčasťou kúpeľne sú nepochybne aj hygienické prostriedky + uteráky a osušky. Všeobecne sa odporúča zladiť uteráky a osušky s farebným prevedením obkladov. Ak máte kúpeľňu zariadenú v kombinácii čiernej (obklady) a bielej (nábytok), odporúčame biele uteráky. Kombinujte dve, maximálne tri farby v kúpeľni. Čo sa týka kvality uterákov, odporúčame kupovať nové uteráky a osušky z kvalitnej bavlny. Musia byť priedušné, mäkké a príjemné na dotyk.

Rohové poličky na kozmetiku

Či už máte vaňu, alebo sprchový kút, nezabúdajte na rohové poličky, ktoré vám poskytnú úložný priestor na kozmetiku, ktorú používate pri kúpaní. Takto si vytvoríte dokonalý priestor na penu do kúpeľa, masážny olej, ale aj esenciálne oleje do kúpeľa a budete sa cítiť ako keby ste boli v kúpeľoch na uvoľňujúcej termoterapii.

Závesné skrinky

V moderných kúpeľniach by mal dominovať predovšetkým kvalitný nábytok z vodeodolného materiálu. Drevo je kvalitný materiál, no v kúpeľniach, kde je najvyššia vlhkosť v domácnosti, nie je príliš vhodné. Odporúčajú sa závesné skrinky z MDF dosiek, ktoré sú vodeodolné a zvládnu akúkoľvek záťaž vlhkosti.

Závesné skrinky sú nielen vodeodolné, ale sú aj praktické. Poskytnú vám veľa úložného priestoru, no zároveň vám príliš nezasahujú do kúpeľne.

CRESCO GROUP podporilo slovenské architektonické talentyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *