VYZÝVAM POPIERAČOV PANDÉMIE AJ ODMIETAČOV OČKOVANIA NA FÉROVKU

Dalito.sk//ilustračné foto: Nemocnica Na Bulovce

Na FB DALITO sme zverejnili ponaučenie: „Z pandémie sa už stáva iba pandémia nezaočkovaných. Prosím, chráňme už iba deti, starých s nízkou imunitou a tých, ktorí nemôžu.“

No a popierači pandémie sa len tak začali množiť. A v tom mi napadlo jednoduché riešenie, ako pripraviť nemocnice na možnú ťažkú covid jeseň. Presne ako píšu: ži a nechaj žiť.

Veď je to jednoduchšie, ako to na prvý pohľad s popieraním pandémie a odmietaním covid vakcíny vyzerá! Veď nech všetci, ktorí odmietajú očkovanie ešte pred ďalšou vlnou zbehnú k notárovi. Aby v budúcnosti nemohli povedať, že ich niekto manipuloval. Je to fakt jednoduché.

Zbehne k notárovi a ten mu overí čestné prehlásenie (možnú poslednú voľbu a vôľu), že keď ochorie na covid a v prípade, že sa mu zdravotný stav tak zhorší, že si bude vyžadovať hospitalizáciu, tak ju dopredu odmieta v plnej miere aj výške akéhokoľvek nemocničného ošetrenia až do ukončenia šírenia mutácii nového koronavírusu. A je po probléme a vybavené a nemusíme sa tu všetci s nimi trápiť. Nemocnice budú môcť fungovať v normálnom režime, nebudeme sa musieť báť, že opäť covidoví pacienti zaplnia nemocnice a na ostatných sa zasa nedostane, lebo budú musieť operácie opäť odkladať.

Ako to takí popierači hovoria? Že s nimi manipulujú a žiadna pandémia nie je? Však, keď to myslia naozaj smrteľne vážne, s overeným notárskym vyhlásením voľby všetci takto budú vedieť, že v prípade covid potreby to myslia naozaj smrteľne vážne. Všetci takýto „presvedčenci“ si to jednoducho zavesia na svoje verejné FB, originál zašlú na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, overenú kópiu notárom aj do Národného centra zdravotníckych informácií na zadokumentovanie a hotovo. Na príjme nemocnice alebo na 112 ťuknú a hneď budú vedieť ako postupovať. No, nie? A je po probléme!

Ako to oni hovoria? “Ži a nechaj žiť”. Takto ich predsa necháme a jasne ich nikto do ničoho už “nemusí nútiť”. A zodpovedná časť spoločnosti sa môže plne sústrediť na prípravu ochranu detí, starých ľudí so slabou imunitou a mimoriadne zraniteľných, ktorí sa očkovať nemôžu, lebo aj takých poznám. Nič viac a nič menej. Naozaj jednoduché a férové riešenie aj pre nemocničný personál, nielen zaočkovaných obyvateľov, no nie? A všetci si tak ušetríme kopec času aj peňazí. Ja si myslím, že je to fakt férový návrh. Presne ako píšu, ži a nechaj žiť! Oni nechajú žiť nás a my ich.

P.S. A takým, ktorí ešte váhajú alebo sú len zneistení a stratení a len sa ľudsky boja, ale nepáchajú pri tom zlo, odporúčam FB skupinu Pacienti s COVID 19 v ČESKU a na SLOVENSKU . Odvážny je naozaj len ten, kto urobí správnu vec aj keď sa bojí.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

1 reakcie na VYZÝVAM POPIERAČOV PANDÉMIE AJ ODMIETAČOV OČKOVANIA NA FÉROVKU